Łopuszańska Business Park w prestiżowym „GreenBuilding Programme” Komisji Europejskiej – Portal PR - 24PR
Łopuszańska Business Park w prestiżowym „GreenBuilding Programme” Komisji Europejskiej

25.07.2013 Kategoria: NIERUCHOMOŚCI. Autor: admin

Inwestycja Łopuszańska Business Park, oddana do użytku w maju 2013 przez Ghelamco, dołączyła do programu „GreenBuilding Programme” prowadzonego przez Komisję Europejską. Kompleks jest kolejnym, po Senator, Mokotów Nova oraz T-Mobile Office Park, projektem Ghelamco certyfikowanym przez Komisję Europejską.

Program Komisji Europejskiej, którego oficjalnym partnerem stał się kompleks Łopuszańska Business Park, to inicjatywna zapoczątkowana przez Komisję Europejską w 2005 r. Zaproszenie do partnerstwa w programie oznacza, że dany budynek przeszedł weryfikację potwierdzającą zużycie energii na poziomie minimum o 25% niższym w odniesieniu do regulacji prawnych obowiązujących w danym kraju.

Te rygorystyczne wytyczne spełniła inwestycja Łopuszańska Business Park –  wybudowana w koncepcji parku biznesowego, składającego się z dwóch niezależnych budynków. Budynek A oferuje powierzchnię ok. 8 167 m2, a budynek B ok. 8 357 m2, co dostarczyło na rynek łącznie ok. 17 000 m2 nowoczesnej powierzchni biurowej spełniającej wysokie standardy stawiane przez wymogi zrównoważonego budownictwa. Kompleks jest już w ponad 90% wynajęty prestiżowym najemcom – firmom: Alior, Allianz oraz Cemex.

Kompleks Łopuszańska Business Park będzie wkrótce obiektem podwójnie certyfikowanym: poza uczestnictwem w programie GBP Komisji Europejskiej, inwestycja przechodzi proces certyfikacji BREEAM, dla której planowane jest uzyskanie oceny „very good”. Będzie to już siódmy projekt Ghelamco z certyfikatem BREEAM, który to  został dotychczas przyznany inwestycjom: Trinity Park III, Katowice Business Point, Crown Square, Mokotów Nova, Senator na poziomie „very good” oraz T-Mobile Office Park – jako pierwszemu oddanemu do użytku budynkowi biurowemu w Polsce na poziomie „Excellent”. Certyfikacja BREEAM planowana jest również dla Warsaw Spire – flagowego  projektu Ghelamco Poland, będącego obecnie w fazie realizacji, który również od samego początku realizowany jest według standardów tego najbardziej popularnego, europejskiego certyfikatu.

O Ghelamco Poland:

Ghelamco Poland to jeden z wiodących deweloperów i generalnych wykonawców działających na polskim rynku nieruchomości komercyjnych. Firma specjalizuje się w dostarczaniu nowoczesnych powierzchni biurowych i magazynowych. Firma realizuje ponadto, pod marką Ghelamco Residential, projekty mieszkaniowe o wysokim standardzie. Przez 22 lata, oddając do użytku prawie 500 000 m2 biur i magazynów, firma zdobyła reputację dewelopera, który zapewnia terminowość oraz wysoką jakość realizowanych inwestycji. Uznaniem wysokiej jakości jest szereg zdobytych przez firmę nagród.

www.ghelamco.com

Partner of Promotion

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.