Zmiany w zarządzie Dachser – Portal PR - 24PR
Zmiany w zarządzie Dachser

02.07.2013 Kategoria: Personalia. Autor: admin

Od 1 lipca 2013 roku stanowisko Dyrektora Departamentu Finansów, Prawai Podatków w firmie Dachser, działającego globalnie dostawcy rozwiązań logistycznych, obejmie Burkhard Eling. Zastąpi on prof. Dietera Triuxusa, który do końca roku pozostanie członkiem zarządu spółki.
Burkhard Eling od czerwca 2012 roku pełnił funkcję zastępcy Dyrektora Departamentu Finansów, Prawa i Podatków w Dachser. Z wykształcenia jest inżynierem. Przed dołączeniem do Dachser był dyrektorem finansowym w HSG Zander International (obecnie Bilfinger Facility Management HSG), firmie zajmującej się zarządzaniem nieruchomościami oraz w Centennial Contractors Enterprises, amerykańskiej firmie z branży budowlanej. Obie spółki należą do Grupy Bilfinger.
Moje obowiązki w Dachser będą związane z dalszym rozwojem systemów finansowych, z naciskiem na zarządzanie oparte na wartościach, którymi kieruje się firma w swoich działaniach. Struktura finansów musi odpowiadać nowym wymaganiom związanym z rozwojem firmy” – mówi Burkhard Eling, opisując zakres i cele swoich przyszłych obowiązków. Aby zmiana na stanowisku Dyrektora Departamentu Finansów, Prawai Podatków przebiegła sprawniei bezproblemowo, była zaplanowana jako długofalowy proces, podczas którego Burkhard Eling przygotowywał się do objęcia nowego stanowiska.

Prof. Dieter Triuxus, którego zastąpi Burkhard Eling, pełnił funkcję Dyrektora Departamentu Finansów, Prawa i Podatków od 1 stycznia 2008 roku. Jest uważany za jednego z najwybitniejszych ekspertów finansowych firm rodzinnych w Niemczech. Jest współzałożycielem i członkiem zarządu Stowarzyszenia Ekspertów ds. Przepisów o Rachunkowości dla Firm Rodzinnych (VMEBF) oraz wykładowcą controllingu na Uniwersytecie w Mannheim.
W 2012 roku Dachser, działający globalnie operator logistyczny, wygenerował obrótw wysokości 4,41 miliarda euro, zatrudniając 21.650 pracowników w 347 oddziałach na całym świecie. Firma dostarczyła 49,8 miliony przesyłek o łącznej wadze 37,46 milionów ton.

Dachser Sp. z o.o.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.