3 ha w centrum Poznania na sprzedaż – Portal PR - 24PR
3 ha w centrum Poznania na sprzedaż

20.09.2013 Kategoria: NIERUCHOMOŚCI. Autor: admin

PKS Poznań S.A. we współpracy z DTZ pracuje nad sprzedażą nieruchomości zlokalizowanej w Poznaniu przy ul. Stanisława Matyi 1. Obecnie nieruchomość jest wykorzystywana jako dworzec autobusowy, który docelowo zostanie przeniesiony do Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego

Na  sprzedaż przeznaczona jest działka o powierzchni 3, 2864 ha. Nieruchomość została doskonale przygotowana pod względem planistycznym, potencjalny inwestor ma możliwość natychmiastowego przystąpienia do prac nad projektem budowlanym do uzyskania pozwolenia na budowę. W kwietniu 2013 dla terenu roku wydana została Decyzja o warunkach zabudowy na podstawie, której przewiduje się budowę 2 budynków mieszkalnych wielorodzinnych z usługami w parterach oraz 4 budynków biurowo-usługowych. Koncepcja architektoniczna przygotowana przez Pracownię Architektoniczną Grzegorza Czerwińskiego zakłada realizację kompleksu usługowo – mieszkaniowego z podziałem na następujące funkcje:

  • 62 670 m kw. powierzchni biurowo-usługowej,
  • 15 335 m kw. powierzchni handlowo-usługowej,
  • 20 370 m kw. powierzchni mieszkaniowej (371 mieszkań),
  • Łączna liczba miejsc parkingowych to 1 172.

Doskonała ekspozycja w ścisłym centrum miasta, sąsiedztwo obszarów zabudowy komercyjnej oraz mieszkaniowej powodują, iż projekt łączący funkcje biurowe z mieszkaniowymi z pewnością przyniesie kupującemu zarówno korzyści finansowe, jak i satysfakcję z możliwości wykreowania przestrzeni w tak ważnym i atrakcyjnym miejscu na mapie Poznania. 

Mimo faktu, iż Poznań jest ważnym ośrodkiem usługowym oraz ważnym centrum BPO/SSC, jego zasoby nowoczesnej powierzchni biurowej plasują miasto dopiero na 7 pozycji za miastami tj. Łódź i Katowice. Niskie bezrobocie, druga po Warszawie pozycja pod względem wysokości PKB wskazują na ogromny potencjał rozwoju lokalnego rynku na najbliższe lata, powiedziała Kamila Bralczyk, Starszy Konsultant z działu Doradztwa Deweloperskiego, Sprzedaży i Pozyskiwania Gruntów, DTZ.

Licytacja nieruchomości odbędzie się dnia 18 października. Cena wywoławcza wynosi 116 173 000 zł.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.