Hashtagi to nie tylko chwilowa moda – Portal PR - 24PR
Hashtagi to nie tylko chwilowa moda

30.09.2013 Kategoria: Social media. Autor: admin

Hashtagi używane są obecnie we wszystkich mediach społecznościowych. Stały się już prawie koniecznością przy linkowaniu informacji na portalach typu Pinterest, Twitter, Facebook. Są kluczem do odkrywania informacji i  dzielenia się nimi. Czy wszyscy wiedzą, jak i dlaczego się ich używa? 

Używanie hastagów odrzuca użytkowników. Nie wszyscy wiedzą jak posługiwać się nimi posługiwać. Większość postrzega je jako nieistotny element hipsterskiego żargonu. Wynika to przede wszystkim z niewiedzy. Hashtagi pomagają grupować informacje, a także wyszukiwać je. 

Warto zastanowić nad poprawnym ich wykorzystaniem do promowania swojego produktu. Aktywność w sieci powinna być starannie przemyślana, aby przynosić jak najwięcej zysków. Wyszukując informacji z danej kategorii po tagu możemy znaleźć wszystkie otagowane w ten sposób materiały. Daje nam to większy wybór pomiędzy informacjami. Użytkownicy mogą tworzyć nowe tagi i dowolnie je modyfikować w zależności od swoich potrzeb.

Budując dobrą aktywność w sieci użytkownik powinien pamiętać i kilku rzeczach dotyczących hashtagów. Na początku należy określić obszar komunikacji, który będzie najlepszy dla promowanego przez nas produktu. Kolejnym krokiem jest znalezienie podobnych hashtagów które odsyłają w sieci do produktów promowanych przez nas. Klikając w hashtag np. w Google+ mamy dostęp do listy podobnych hashtagów i  osób, które są z nimi w relacji. Wykreowanie własnej listy wzmocni naszą identyfikowalność w sieci.

Używanie hashtagów pomoże w łatwy sposób znaleźć produkt w sieci. Użytkownicy będą się wyświetlać na liście proponujących dany tag.

Znajdowanie nowych źródeł informacji, komunikowanie się z nowymi użytkownikami daje możliwość lepszego promowania swojego produktu w sieci – mówi Izabela Mikruta, Management Board Assistant GRUPA 365NET – Co więcej, użytkownicy częściej wracają do stron o znanych im hastagach, co pomaga w zdobywaniu coraz szerszej grupy odbiorców.

Przemyślane działania promocyjne przy użyciu hashtagów przynoszą wiele korzyści dla promowanego produktu. NIe należy postrzegać ich jako zbędne i śmieszne bo nawet zabawne tagi mogą zostać wyszukane przez odbiorców, z korzyścią dla nas.

###
GRUPA 365 NET

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.