Jak chronić mieszkanie przed włamaniem? – Portal PR - 24PR
Jak chronić mieszkanie przed włamaniem?

12.09.2013 Kategoria: Dom i ogród. Autor: admin

 Często w ferworze przygotowań do wyjazdu zapominamy o bardzo ważnej kwestii jaką jest odpowiednie zabezpieczenie mieszkania. Niestety wykorzystują to złodzieje, którzy tylko czekają na dłuższą nieobecność domowników. Jak temu zapobiec?

Przed wyjazdem na długi weekend czy urlop należy szczególnie zadbać o bezpieczeństwo mieszkania i domu. Warto pomyśleć o tym wcześniej i zainwestować w rozwiązania, które zminimalizują ryzyko włamania. Przeszkodą dla złodzieja będą z pewnością okna i drzwi z systemami antywłamaniowymi lub rolety antywłamaniowe. Jednak w przypadku dłuższych wyjazdów warto zdać się na profesjonalistów i zamontować system alarmowy.

„System alarmowy z całodobowym monitoringiem zdecydowanie poprawia bezpieczeństwo mieszkania i domu. Sygnał o ewentualnym włamaniu dociera do stacji monitorowania alarmów, która podejmuje natychmiastową interwencję i na miejsce zdarzenia wysyłany jest patrol. W wielu przypadkach już sama informacja o monitoringu zamieszczona na obiekcie skutecznie odstrasza potencjalnych złodziei.” – wyjaśnia Łukasz Kuczyński, dyrektor handlowy Impel Monitoring.

Co jeśli do wyjazdu zostało niewiele czasu i nie zdążymy już zamontować rolet czy zainstalować monitoringu? Warto pamiętać o przestrzeganiu kilku zasad, które zwiększą bezpieczeństwo. Przed wyjazdem trzeba upewnić się, że wszystkie okna, drzwi, rolety, a nawet lufciki zostały dokładnie zamknięte. Nieoceniona będzie pomoc życzliwych sąsiadów, którzy zwrócą uwagę na nasze mieszkanie czy posiadłość. Najlepiej żeby wyciągali listy ze skrzynki i zabierali ulotki promocyjne z wycieraczki. Jeśli mamy zaufaną osobę warto jej powierzyć komplet kluczy do mieszkania, żeby co jakiś czas włączyła wieczorem światło. Dzięki temu złodzieje nie będą w stanie rozpoznać czy mieszkanie zostało pozostawione bez opieki.

Jeśli niestety po powrocie stwierdzimy, że nasze mieszkanie padło łupem intruzów należy niezwłocznie zawiadomić policję. Pamiętajmy, że przed przyjazdem funkcjonariuszy nie powinniśmy niczego porządkować i odkładać na swoje miejsce, żeby nie zatrzeć istotnych śladów przestępstwa.

Grupa Impel

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.