Patronus wygrywa 100. Wielką Warszawską – Portal PR - 24PR
Patronus wygrywa 100. Wielką Warszawską

29.09.2013 Kategoria: Sport. Autor: admin

Niewidziane dawno na Służewcu tłumy widzów przybyły na Jesienną Galę, której głównym wydarzeniem była 100. Wielka Warszawska. Rozegrany od startu w mocnym tempie wyścig miał emocjonujący przebieg. Po wyjściu koni na prostą próbował uciekać najmocniej faworyzowany Camerun, ale nieoczekiwanie szybko zgasł.  Rozstrzygnięcie nastąpiło w połowie ostatniej prostej, kiedy to od stawki oderwał się zwycięzca Derby Patronus,a w pogoń za nim rzuciła się wicederbistka Kundalini. Dosiadana przez Czecha Tomasa Lukaska klacz mocno naciskała towarzysza stajennego, na którym zamiast słynnego Kierena Fallona pojechał Szczepan Mazur, ale ogier utrzymał w celowniku przewagę szyi. Cztery długości za parą koni trenowanych przez Andrzeja Walickiego ukończył bieg Suo (tr. Małgorzata Łojek) pod Francuzem Fabienem Lefebvre, a tuż za nim finiszowała przy bandzie Kara (tr. i dż. Emil Zahariev). Piąty był Lucky Peter i dopiero szósty Camerun, któremu nie odpowiadał dosyć kopny, elastyczny tor w skali (3,9).

Był to dziewiąty triumf Andrzeja Walickiego w Wielkiej Warszawskiej, natomiast pierwszy hodowcy Andrzeja Zielińskiego. W grudniu ub. roku sprzedał on Patronusa za 30 tys euro Ukraińcowi Konstantinowi Zgarze, który wcześniej m.in. kupił derbistów: Intensa i Natalie of Budysin.

Wielkie brawa od publiczności zebrał podczas dekoracji konia i wręczania trofeów na padoku 18-letni dżokej Szczepan Mazur, który do swej bogatej już kolekcji (Derby i Oaks 2012 r.) dołożył zwycięstwo w Wielkiej Warszawskiej. Młody jeździec nie ukrywał, że wygrana ta aczkolwiek wspaniała, była też rezultatem zbiegu okoliczności. Na Patronusie miał jechać słynny irlandzki dżokej Kieren Fallon. Doznał on jednak w czwartek kontuzji podczas gry w squsha i nie jeździł w piątek w Newmarket.

O tym, że Fallon nie przyjedzie dowiedziałem się w niedzielę rano – powiedział nam Andrzej Walicki. – Bardzo się zdenerowałem, bo wygladało na to, że na Patronusie może pojechać ktoś „z łapanki”. Na szczęście na klaczy Frenchie Lebec, która jest również własnością pana Zgary, miał jechać pierwotnie Szczepan Mazur, którego uważam za wielki talent. Trener Adam Wyrzyk, który wypromował tego jeźdźca był uprzejmy wyrazić zgodę na zmianę dosiadu, za co mu dziekuję. Mazur pojechał na Patronusie, a na Franchie Lebec Andrzej Mazurkiewicz. Wszystko dobrze się dla mnie skończyło. W tej chwili nie przypominam sobie czy kiedykolwiek wygrałem Wielką Warszawską dubletem, ale chyba nie. Bardzo mnie cieszy także postawa Kundalini, która na sprzyjającym jej torze znowu pokazała klasę, rehabilitując się za dotkliwą porażkę w biegu o Nagrodę Krasne – dodał.

W imieniu prezydenta Warszawy Hanny Gronkiewicz – Waltz zwycięzcę 100. Wielkiej Warszawskiej udekorował wiceprezydent Jarosław Dąbrowski w towarzystwie przewodniczącego Parlamentarnego Zespołu ds Wyścigów Konnych i Jeździectwa posła Michała Szczerby, prezesa Totalizatora Sportowego Wojciecha Szpila i prezesa Polskiego Klubu Wyścigów Konnych Feliksa Szymczaka.

Na koniec uroczystości na padoku odśpiewane zostało przez publiczność chóralne „sto lat” na cześć Wielkiej Warszawskiej i wyścigów w Warszawie.

100. Wielka Warszawska

1    PATRONUS     dż.S.Mazur   
2    KUNDALINI     dż.T.Lukášek
3    SUO     dż.F.Lefebvre
4    KARA     dż.E.Zahariev  
5    LUCKY PETER     dż.M.Březina
6    CAMERUN     dż.P.Piątkowski
7    TYMON     dż.V.Popov
8    FRENCHIE LEBEC     k.dż.S.Mura
9    NECHIUS     dż.A.Reznikov
10   INVISIBLE DUBAI     dż.W.Szymczuk
11   YOUNG BOY     dż.A.Turgaev
12   DAREDEVIL     dż.M.Srnec

torsluzewiec.pl

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.