Powrót do sztuki picia herbaty – Portal PR - 24PR
Powrót do sztuki picia herbaty

04.09.2013 Kategoria: Kulinaria. Autor: admin

Od początku swojej działalności Newby Teas z powodzeniem spełnia swoją najważniejszą misję, jaką jest wyznaczanie nowych wartości w herbacianym świecie. To, co różni Newby Teas od innych producentów herbaty to przede wszystkim jakość, którą gwarantuje pozyskiwanie liści jedynie z pierwszych, wiosennych zbiorów. Następnie zebrane liście przewozi się do nowoczesnej fabryki Newby w Kalkucie i tam starannie przetwarza, zachowując ich naturalny aromat oraz charakter, aby na kolejnym etapie produkcji stworzyć najwyborniejsze mieszanki. Muzeum The Chitra Collection to kolejny krok Newby w kierunku przywrócenia jakże bogatej i zróżnicowanej tradycji picia herbaty należytego miejsca we współczesnym świecie.

Z ogromną przyjemnością informujemy Państwa, iż w dniach 15 i 16 sierpnia 2013 roku w Londynie fundacja N.Sethia Foundation, opiekun zbiorów muzeum, po raz pierwszy zaprezentowała unikatowe eksponaty The Chitra Collection. W ciągu dwóch dni grono znamienitych Gości, wśród których znalazło się wiele wybitnych osobistości ze świata biznesu i kultury, m.in. gwiazda tenisa Boris Becker, miało możliwość obcowania z arcydziełami herbacianego rękodzielnictwa.
The Chitra Collection to najbardziej niezwykła kolekcja najpiękniejszych i niejednokrotnie unikatowych akcesoriów herbacianych, jakie kiedykolwiek stworzono. Pochodzenie niektórych z nich datuje się na ponad tysiąc lat wstecz. Na zbiory „The Chitra Collection” składają się eksponaty pochodzące z całego świata, zarówno z Europy, jak i Azji oraz obu Ameryk. W zbiorach „The Chitra Collection” można znaleźć akcesoria, które swoją wyjątkowością i wyszukaniem przewyższają nawet najbardziej finezyjne współczesne projekty tego typu, m.in. czarki do herbaty z okresu chińskiej dynastii Song (960-1127 r.n.e.), posrebrzany czajniczek w kształcie małpki (Niemcy, 1600 r.n.e.), zachwycający, rokokowy, inkrustowany złotem imbryk do parzenia herbaty z heliotropu (kolekcja Rothschilda, 1820 r.n.e.), szkatułkę do przechowywania herbaty Fabergé oraz srebrne akcesoria będące dziełem londyńskich mistrzów złotnictwa Paula de Lamerie i Paula Storra. Wśród eksponatów Chitra Collection znaleźć można również akcesoria zaprojektowane osobiście przez Pana Nirmala Sethię, Prezesa Newby, które on sam określa mianem „wielce fantazyjnych”, a wykonane ze złota, srebra, emalii i ozdobione diamentami, szmaragdami, rubinami oraz innymi drogocennymi materiałami.

Newby planuje zorganizować serię objazdowych wystaw „The Chitra Collection” na całym świecie, których głównym celem będzie krzewienie edukacji w zakresie jakże bogatej i zróżnicowanej historii herbaty. Dochód z wystaw zostanie przeznaczony na pomoc dla uczących się dzieci oraz pomoc społeczną. W wielu regionach świata, np. w Japonii, czy też Wielkiej Brytanii, ceremoniał picia herbaty, na który składają się nie tylko samo parzenie, ale również dobierane z wielką dbałością o szczegóły akcesoria, od wieków stanowi nieodłączny element kultury. Jak wyjaśnia Pan Sethia „wszystkie eksponaty The Chitra Collection, począwszy od najstarszych akcesoriów z zastawy chińskich cesarzy, po pierwszy komplet do herbaty wyprodukowany przez firmę Tiffany & Co., same w sobie są świadectwem wielowiekowej kultury i tradycji picia herbaty”, a Newby nieustająco działa na rzecz jej zachowania i zaszczepienia również w innych kulturach.

Geralt Polska Sp. z o.o.
Wyłączny dystrybutor Newby Teas (UK)

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.