50. rocznica działalności NSK w Europie – Portal PR - 24PR
50. rocznica działalności NSK w Europie

24.10.2013 Kategoria: Wieści za spółek. Autor: admin

NSK, jeden z największych światowych producentów łożysk obchodzi w tym roku 50. rocznicę utworzenia oddziałów europejskich. Produkty tej marki są wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z ruchem i precyzją – nawet jeśli przyjdzie im pracować w najcięższych warunkach.

Dzięki szerokiej gamie produktów, ciągle udoskonalanym technologiom ich wytwarzania oraz elastycznemu dostosowywaniu swoich technologii do potrzeb klienta, NSK stała się jednym z wiodących światowych producentów łożysk, komponentów technologii liniowej i układów kierowniczych.

Kreujemy przyszłość

W 1963 roku w niemieckim Dusseldorfie powstała pierwsza europejska siedziba firmy NSK – japońskiego producenta łożysk istniejącego od 1916 roku. Od samego początku produkty firmy cechowała innowacyjność, a nieszablonowe rozwiązania szły w parze z  najwyższą jakością wykonania i profesjonalnym serwisem.  Dzięki nowym oddziałom sprzedaży spółka była w stanie oferować produkty stworzone przez nowopowstałe laboratorium badań inżynierskich min. łożyska igiełkowe, przekładnie kierownicze, a także pierwsze osie przeznaczone do super szybkich pociągów.

W latach 70. spółka weszła na wiele nieznanych dotąd rynków. W roku 1976 powstał pierwszy europejski zakład produkcyjny NSK w Peterlee w Anglii, a w 1990 roku NSK zdecydowała się na zakup największych producentów łożysk w regionie (UPI Group oraz Neuweg). Od tego czasu firma otworzyła dwa centra badawcze, a także wprowadziła szereg innowacji poprzez m.in. opracowanie najmniejszego na świecie łożyska o średnicy otworu 0,6 mm i średnicy zewnętrznej 2 mm, pierwszego na rynku podwójnego ramienia przekładni kierowniczej do elektronicznych układów kierowniczych, wprowadzenie serii ROBUST –  ultra superszybkich łożysk kulkowych skośnych oraz serii NSKHPS – łożysk baryłkowych do maszyn przemysłowych. Dynamika rozwoju i innowacyjność technologii sprawiają, że to łożyska NSK kreują przyszłość branży.

Obecnie NSK zatrudnia w Europie ponad 3 400 pracowników oraz osiąga roczne obroty w wysokości 950 mln euro. Natomiast na rynku globalnym spółka daje pracę ponad 28 500 pracownikom w 29 krajach. Całą grupa osiągnęła roczne obroty 6,1 miliarda euro.

 

NSK w Polsce

Na rynku polskim spółka zaistniała na początku lat ’90 po przejęciu Fabryki Łożysk Tocznych „Iskra”. Obecnie kielecka fabryka NSK Bearings jest największym producentem łożysk kulkowych w Europie. W Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej „Invest-Park” z powodzeniem funkcjonuje zakład specjalizujący się w produkcji kolumn kierowniczych dla wiodących firm z branży motoryzacyjnej. Należący do spółki zakład produkcyjny o powierzchni 10 745 metrów kwadratowych jest jednym z większych tego typu obiektów w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Na rzecz komunikacji

W 50. rocznicę powstania europejskiego oddziału, NSK pragnie poinformować, że w celu usprawnienia komunikacji z mediami podjęto współpracę z agencją Public Relations Park Media Sp. z o. o. Przedstawiciele agencji będą opracowywać informacje prasowe i pośredniczyć w kontaktach z mediami.

Firma Park Media utworzyła internetowe centrum prasowe, które będzie popularyzować wszelkie działania NSK. Platformą wymiany doświadczeń i stale aktualizowanej wiedzy o produktach firmy będzie specjalnie utworzona strona internetowa www.parkmedia.pl/nsk, gdzie wszyscy zainteresowani spółką NSK będą mogli systematycznie śledzić publikowane doniesienia ze świata łożysk oraz przeglądać bogato ilustrowane informacje branżowe. Z pewnością znajdą tam także odpowiedzi na swoje pytania.

Przedstawiciele agencji odpowiadają za kontakty z mediami, opracowywanie informacji prasowych oraz odpowiadanie na bieżące pytania przedstawicieli mediów.

Utworzona prawie 100 lat temu firma NSK jest specjalistą od łożysk tocznych i dostawcą części samochodowych działającym na rynku globalnym. Zatrudnia ponad 28 500 pracowników w 29 krajach i osiąga roczne obroty 6,1 miliardów euro. Wynik ten oparty jest na nieustannie rosnących inwestycjach w badania i rozwój, pozwalających nieustannie podnosić jakości wyrobów i usług. Oprócz kompletnego asortymentu łożysk tocznych, NSK opracowuje i produkuje elementy precyzyjne i wyroby mechatroniczne, jak również układy i części dla przemysłu motoryzacyjnego, w tym zespoły łożysk kół i układy kierownicze ze wspomaganiem elektrycznym.

NSK Europe prowadzi ogólnoeuropejską sprzedaż, opierając się na zakładach produkcyjnych w Anglii, Polsce i Niemczech, centrach logistycznych w Holandii, Niemczech i Anglii oraz centrach technologii w Niemczech, Anglii, Francji i Polsce. NSK Europe jest podzielona na oddziały biznesowe według aplikacji: przemysłowych technologii łożysk tocznych oraz technologii liniowych i precyzyjnych, jak również modułów łożyskowych i układów kierowniczych dla przemysłu motoryzacyjnego. W ramach tej organizacji ponad 3 400 pracowników NSK Europe wypracowuje roczne obroty przekraczające 950 milionów euro.

Biuro prasowe NSK Polska:

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.