Asseco Programming Marathon24 Gdynia 2013 wkrótce – Portal PR - 24PR
Asseco Programming Marathon24 Gdynia 2013 wkrótce

10.10.2013 Kategoria: Konkursy. Autor: admin

Na tydzień przed końcem rejestracji do prestiżowego zespołowego konkursu programistycznego Asseco Programming Marathon24 Gdynia 2013, zarejestrowanych jest prawie 200 drużyn i ponad 500 zawodników. Uczestnicy pochodzą nie tylko z Polski, ale też z Rosji, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Gruzji, Indii, Peru czy Japonii.

Asseco Programming Marathon24 Gdynia 2013 rozpoczyna się w sobotę 19 października 2013 kwalifikacjami on-line na marathon24.com. Rejestracja do konkursu kończy się dwa dni wcześniej, 17 października 2013, a już zarejestrowanych jest ponad 500 chętnych do udziału. Prawie 100 pełnych drużyn trzyosobowych, ponad 40 zespołów jednoosobowych i ponad 50 wciąż niepełnych zespołów świadczą o niesamowitym zainteresowaniu konkursem w środowisku programistycznym.

Zarejestrowani zawodnicy to nie tylko polscy programiści, ale również informatycy z zagranicy. Chęć udziału zgłaszają informatycy z Rosji, Gruzji, Ukrainy, Indii, Wietnamu, Wielkiej Brytanii, Japonii, a nawet Peru. Wśród nich są mistrzowie świata w programowaniu zespołowym z 2006 roku oraz osoby z bogatym doświadczeniem w uczestnictwie w międzynarodowych konkursach programistycznych.

Katarzyna Mączkowiak, dyrektor projektu, stwierdziła: „Bardzo cieszymy się, że konkurs Marathon24 wzbudza tak duże zainteresowanie w międzynarodowym gronie programistów. Jest to doskonała okazja by dać naszym informatykom możliwość zmierzenia się z rywalami na światowym poziomie. Dodatkowo jest to wyjątkowa szansa zaprezentowania Polski jako kraju wysoce rozwiniętego technologicznie, kształcącego świetnych programistów i atrakcyjnego dla wielu z nich jako miejsce pracy. Tych, którzy chcą poznać smak rywalizacji na szczeblu międzynarodowym, zachęcam do rejestracji na stronie konkursu.

Kwalifikacje on-line do konkursu Marathon24 odbędą się 19 października 2013 o godz. 9:00 (CEST). Trzyosobowe drużyny w ciągu 5 godzin zmierzą się z 5 zadaniami algorytmicznymi. Maksymalnie 30 drużyn, które uzyskają najlepsze wyniki zostanie zaproszonych do udziału w wielkim finale, który będzie miał formę   24-godzinnego maratonu programowania. Będzie miał on miejsce 30 listopada i 1 grudnia 2013 w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni.

Rejestracja na www.marathon24.com do 17 października 2013.

Asseco Programming Marathon24 Gdynia 2013. Powered by CodiLime

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.