Inteligentne domy, wizja przyszłości czy teraźniejszość – Portal PR - 24PR
Inteligentne domy, wizja przyszłości czy teraźniejszość

23.10.2013 Kategoria: Dom i ogród. Autor: admin

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu luksusem wydawało się mieć drzwi garażowe sterowane pilotem. Nikt nie śmiał nawet myśleć o domu, który może za nas myśleć. Pablo Picasso powiedział kiedyś ,,wszystko co możesz sobie wyobrazić jest realne”. Obecnie w dobie komputerów, które coraz bardziej sterują naszym życiem zmieniają się trendy i oczekiwania co do funkcjonalności naszych pomieszczeń. Coraz powszechniejsze staje się tworzenie budynków, które żyją własnym życiem, nie jest to nic innego jak system zarządzania budynkiem (Building Management System).

az1

Źródło: Projekty system integrattion

Gdy tylko wychodzimy z domu system automatycznie przystosowuje się do tego jak został wcześniej zaprogramowany, wraz z zamknięciem drzwi gaśnie światło zmniejsza się temperatura pomieszczenia i włącza się alarm. Zaraz po ciężkim dniu pracy gdy wchodzimy automatycznie w tle zaczyna lecieć nasza ulubiona muzyka, zapalają lampy, unoszą się miłe zapachy. Wszystko to za kliknięciem guzika na pilocie, tablecie czy telefonie wszystko jedno gdzie się aktualnie znajdujemy.

Ludzka kreatywność nie zna granic

Wraz z postępem zmienia się stosunek człowieka do nowych technologicznych rozwiązań. To co jeszcze nie tak dawno mogliśmy oglądać tylko w filmach SF staje się obecnie rzeczywistością. Niewątpliwie takie rozwiązania są dopiero pierwszym krokiem do ucieleśnienia wizji społeczeństwa przyszłości, miejmy nadzieję, że nie tej z Terminatora. A jak Wy wyobrażacie sobie swój dom przyszłości?

Jarosław Skoczeń
Emil Chrzanowski
Emmerson Realty S.A

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.