Konferencja „Manta S.A. – Jesień 2013” zakończona – Portal PR - 24PR
Konferencja „Manta S.A. – Jesień 2013” zakończona

24.10.2013 Kategoria: konferencje. Autor: admin

Firma Manta S.A. – największy polski dostawca sprzętu RTV i AGD i oficjalny Partner Reprezentacji Polski w Piłce Nożnej – zakończyła właśnie konferencję prasową, na której przedstawiła informacje na temat aktualnych działań, sprzedaży oraz planów rozwoju spółki.

Manta_Konfa3

Wyniki spółki – prezes firmy Bogdan Wiciński poinformował, że spółka miała w pierwszej połowie 2013 r. 52 mln PLN przychodu i 4,5 mln zysku. Wszystko więc wskazuje na to, iż na koniec roku firma osiągnie większą rentowność niż w 2012. Cel finansowy Manta S.A na rok 2013 to 100-120 mln PLN obrotów przy zysku 6-8 mln PLN. Firma podała również swoje cele finansowe na najbliższe dwa lata: rok 2014 – to 150 mln obrotu i 12 mln zysku netto, zaś 2015 -odpowiednio 200 i 16 mln.

Manta sprzedała w 2013 roku ponad 1 mln dekoderów DVBT, 200 000 tabletów, a w łódzkiej fabryce Flextronics wyprodukowała i sprzedała ponad 100 000 telewizorów! Warto zauważyć, że te dane nie obejmują sprzedaży z końca roku, tzw. „świątecznej”, która dla producentów elektroniki zawsze jest najlepszym okresem. Firma planuje wzmożone działania na rynku smartfonów – na rynek trafi 5 nowych modeli, wszystkie będą wyposażone w bonusowe aplikacje, specjalnie dla użytkowników Manty. Będą oni mogli m.in. korzystać za darmo z nawigacji (NaviExpert), pobierać ebooki (Nexto.pl), audiobooki (Audioteka.pl), filmy (Strefa VOD) i słuchać muzyki (Tuba.fm).

Manta_Mid1004

Mantabox.com – w dniu dzisiejszym firma uruchomiła polską „chmurę”. Znajduje się ona pod adresem mantabox.com, działa na systemach Windows, Linux, Mac OS X i Android (każdy system posiada dedykowaną aplikację). Użytkownicy dostaną na początek za darmo 2GB na przechowywanie własnych plików, a wielkość tę będzie można łatwo powiększyć do 5GB, m.in. rejestrując urządzenia Manty na specjalnej stronie lub klikając „lajka” na facebookowym profilu Manty. Mantabox.com będzie jednak różniła się od innych chmur tym, że wraz z biegiem czasu posiadacze sprzętu Manty będą mogli na niej znaleźć dedykowane bonusy w formie oprogramowania lub plików multimedialnych. O szczegółowych planach rozwoju usług dostępnych na mantabox.com firma poinformuje w nadchodzących miesiącach.

Ekspansja zagraniczna – firma poinformowała, że w celu zwiększenia przychodów i zysków zdecydowała się na ekspansję zagraniczną. W Niemczech, Rosji i na Ukrainie zostaną powołane spółki córki, które będą odpowiedzialne za sprzedaż urządzeń Manta w tych krajach. Jednocześnie z Polski firma będzie prowadziła działania w Czechach i w krajach Bałtyckich.

Centrum Badawczo-Rozwojowe – firma ogłosiła także, że zamierza uruchomić Centrum badawczo-rozwojowe, którego zespół będzie pracować nad własnymi urządzeniami, stworzonymi od podstaw w Polsce. W centrum Manta Research & Development będzie powstawać również dedykowane oprogramowanie do urządzeń firmy Manta. Firma zamierza zainwestować w ten projekt w sumie kilkanaście milionów złotych na przestrzeni kilku lat. Centrum Manta R&D będzie finansowane ze środków własnych i funduszy unijnych.

O firmie Manta S.A.

To jedna z czołowych firm na polskim rynku sprzętu multimedialnego, RTV, akcesoriów komputerowych klasy common oraz AGD. Powstała w 1998 roku w Warszawie, jako zwieńczenie pasji młodych ludzi światem komputerów, gier i wirtualnej rzeczywistości internetowej. Pierwszym produktem firmy była przystawka do konsol PRO ACTION REPLAY, następnie pojawiła się jedyna w ówczesnym czasie uniwersalna do konsol i komputerów kierownica z dźwignią biegów i hamulcem ręcznym. Firma szybko poszerzyła asortyment o odtwarzacze DVD, nagrywarki, akcesoria komputerowe oraz wyświetlacze LCD, kina domowe oraz sprzęt drobnego AGD. Wkład twórczej myśli, entuzjazm i zdobywane doświadczenia przyniosły znakomite efekty w postaci sprzętu dostosowanego do potrzeb i oczekiwań klientów. Firma prężnie się rozwija i ma ambitne plany wprowadzając najnowsze rozwiązania technologiczne oraz markowe podzespoły w produktach. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów wprowadzony został nowy system obsługi serwisowej RMA, poszerzający zakres i jakość oferowanych usług. Manta Multimedia dystrybuuje swoje produkty przede wszystkim poprzez wielkie i wyspecjalizowane sieci handlowe na terenie całego kraju. Współpracuje także z przedsiębiorstwami dystrybucyjnymi z całej Europy. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów sprzedaż produktów odbywa się również poprzez sklepy internetowe. Szybka dostawa i kompleksowa obsługa stanowią silne atuty firmy. Więcej informacji na stronie www.manta.com.pl.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.