Nowa inwestycja Orion Investment S.A. – Portal PR - 24PR
Nowa inwestycja Orion Investment S.A.

08.10.2013 Kategoria: NIERUCHOMOŚCI, Wieści za spółek. Autor: admin

Osiedle „Trzy Ogrody”, to nowa inwestycja, której generalnym wykonawcą jest notowana na rynku NewConnect spółka Orion Investment S.A. Aktualnie trwa realizacja – pierwszego etapu tego przedsięwzięcia – „Ogród Wrzosowy”. Inwestycja jest zlokalizowana w południowej części Krakowa. Jej zakończenie przewidziano na II kwartał 2014 roku. Wpływy pozyskane ze sprzedaży mieszkań powstałych w ramach tego przedsięwzięcia przyczynią się do umocnienia pozycji spółki, jako jednego z liderów w branży deweloperskiej na południu Polski.  

Inwestycja jest realizowana przez spółki celowe INF Orion Inwestycje Sp. z o.o. SKA i INF Orion Inwestycje Sp. z o.o. BIS SKA. W pierwszym etapie  – „Ogród Wrzosowy” przewidziano powstanie 182 mieszkań w 23 trzypiętrowych, kameralnych budynkach. W każdym obiekcie zaplanowano  8 mieszkań (po dwa na każdej kondygnacji). Będą to mieszkania 2 i 3 pokojowe o powierzchni od 40,7 m kw. do 53,7 m kw. Na terenie całego osiedla „Trzy Ogrody” zaplanowano budowę domów wielorodzinnych oraz jednorodzinnych wraz z drogami dojazdowymi, parkingiem, sklepem, przedszkolem, placami zabaw i terenami rekreacyjnymi.

Projekt, który aktualnie realizujemy stanowi naszą odpowiedź na zróżnicowane zapotrzebowanie ze strony rynku – mówi Tadeusz Marszalik, prezes zarządu Orion Investment S.A.  – Dokładamy wszelkich starań, aby nasza oferta była dopasowana do oczekiwań rozmaitych klientów. Mam na myśli osoby zainteresowane zakupem domów jednorodzinnych, dużych apartamentów w centrum Krakowa oraz małych i tanich mieszkań. Dokładamy wszelkich starań, aby sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów, którzy poszukują nieruchomości położonych w atrakcyjnych lokalizacjach na terenie Krakowa i okolic.  Zwracamy uwagę nie tylko na lokalizację naszych inwestycji, równie istotną dla nas kwestię stanowi najwyższa jakość wykonania, a także przystępna cena zgodna z założeniami programu Mieszkanie dla Młodych. Kryteria tego programu spełnia pierwszy etap osiedla
„Trzy Ogrody” – „Ogród Wrzosowy”. Polityka inwestycyjna oparta na wspomnianych założeniach przyniosła satysfakcjonujące efekty. Świadczą o tym m.in. wyniki finansowe wypracowane w II kw. br. przez naszą spółkę oraz całą Grupę Kapitałową Orion Investment S.A. Wiele wskazuje, że nowe inwestycje, które realizujemy przyczynią się do dalszego wzrostu zysków, zarówno naszej spółki jak również całej Grupy Kapitałowej.

Spółka Orion Investment S.A. w II kw. 2013 roku wypracowała zysk netto w wysokości 353 tys. zł. Przychody ze sprzedaży przekroczyły  962 tys. zł. Kwota ta jest wyższa o 686 tys. zł. w porównaniu do wyniku osiągniętego w analogicznym kwartale roku poprzedniego. Przychody Grupy Kapitałowej Orion Investment S.A. ukształtowały się na poziomie 3,082 mln zł. Natomiast zysk netto wyniósł 396 tys. zł.

„Trzy Ogrody” to nie jedyny projekt na rynku deweloperskim, w którym uczestniczy spółka Orion Investment S.A. W tym kontekście warto wspomnieć m.in. o zbudowanym apartamentowcu w Krakowie przy ul. Przemysłowej 15, gdzie dobiega końca sprzedaż mieszkań.

Spółka powstała w listopadzie 2007 roku. Orion Investment S.A. prowadzi działalność z zakresu budownictwa mieszkaniowego i komercyjnego. Dynamiczny rozwój firmy znalazł swoje odzwierciedlenie m.in. w debiucie na rynku NewConnect, który nastąpił w lutym 2009 roku. Orion Investment S.A. jest obecnie właścicielem kilku spółek celowych. Są to następujące podmioty: INF Orion Inwestycje Sp. z o.o., INF Orion Inwestycje Sp. z o.o. S.K.A., INF Orion Inwestycje Sp. z o.o. BIS S.K.A.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.