Windsor – esencja angielskiego stylu – Portal PR - 24PR
Windsor – esencja angielskiego stylu

21.10.2013 Kategoria: Dom i ogród. Autor: admin

Pełne elegancji, rodzinnych pamiątek, delikatnych, kwiatowych motywów salony to prawdziwa duma każdego angielskiego domu. Z drugiej strony, angielski styl zachwyca bogato zdobionymi wnętrzami królewskich pałaców. Nieodparty urok i czar oraz niezwykła atmosfera tych aranżacji sprawia, że coraz chętniej zapraszamy do swoich mieszkań szyk rodem z popołudniowego, angielskiego Five o’clock Tea.

Rodzinnie, swojsko, ciepło

Myśląc o domowym, angielskim stylu aranżacyjnym, pierwsze co przychodzi nam na myśl to tradycja widoczna w każdym najmniejszym elemencie kompozycji. Solidne, dębowe meble, pamiętające jeszcze historię pradziadków, miękkie obicia sof wyłaniające się zza ogromnych poduszek oraz niezliczona ilość zdjęć i pamiątek, ustawionych na monumentalnych kredensach, przeszklonych witrynach szaf i na starodawnym fortepianie Steinway & Sons. Niemniej ważny jest kominek – najlepiej duży, postarzany i dający dużo ciepła – prawdziwe remedium na jesień i nadchodzącą zimę.

kopp

Pałac od podłogi aż po dach

Kompozycja rodem z królewskich wnętrz to przede wszystkim dekoracyjne meble przekazywane z pokolenia na pokolenie, obrazy w złotych ramach, monumentalne żyrandole i parkiet – koniecznie drewniany, w ciepłych odcieniach. „Tak, jak klasyczne są angielskie aranżacje, tak reprezentatywny dąb będzie najlepszym wyborem dopełniającym nasze wnętrze.” – zaznacza Katarzyna Wątor, ekspert firmy Kopp. „Nieco rustykalne, a przede wszystkim naturalne, kojarzące się z sentymentalnym stylem starych pałacyków dęby, przeniosą nas w czasie i pobudzą naszą wyobraźnię. W angielskich, pałacowych i dworkowych aranżacjach, dobrze sprawdzą deski Windsor oraz Nevada. Wszystko zależy od tego, jaki efekt pragniemy osiągnąć. ” – dodaje.

Drewno dobrze prezentuje się także na ścianach. Fornirowane panele ścienne idealnie kontrastują z delikatnymi, angielskimi kolorami i stanowią ciekawy akcent aranżacyjny, przełamujący wszechobecne, pastelowe barwy.

Wzory rozważne i romantyczne

Ascetyczne biele, ciepłe beże oraz delikatne róże – to kolorystyczna podstawa angielskiego wnętrza. Najczęściej zostaje przełamana wzorzystymi tapetami, ciężkimi firanami o florystycznym motywie i serwetami. Wszystko to tworzy nieco babciny, a przez to domowy nastrój . Jeśli uważamy, że nasze wnętrze stało się zbyt pastelowe dodajmy do niego nieco ognistej czerwieni i soczystej zieleni lub powszechny motyw szkockiej kraty, ale z umiarem. Delikatne wnętrza nie lubią zbyt mocnych zestawień kolorystycznych. Cały sekret tkwi w tym, by nie przykładać zbyt dużej uwagi do dopasowania poszczególnych elementów wystroju – eklektyzm to przecież prawdziwy fundament angielskiego stylu. A co króluje w windsorskim zamku? Oczywiście czerwienie, dostojne złoto i ponadczasowy brąz.

Jest coś magicznego w aranżacjach wzorujących się na wnętrzach dworskich posiadłości i ziemiańskich pałacyków. Czar wspomnień? Nieco historii? A może tak dobrze znana domowa atmosfera, którą pamiętamy jeszcze z czasów odwiedzin u naszych babć? Skrzypiący, drewniany parkiet, miękka sofa i dużo kwiatów – każdemu przecież kojarzą się inaczej.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.