Kobiety przyczyniają się do rozwoju usług i handlu w Internecie – Portal PR - 24PR
Kobiety przyczyniają się do rozwoju usług i handlu w Internecie

19.11.2013 Kategoria: E-biznes. Autor: admin

Jak wynika z badań i raportów dotyczących handlu w Internecie, zakupy online częściej i chętniej robią kobiety. Liczba internetowych zakupowiczek rośnie z roku na rok. Co ciekawe, wiele użytkowniczek Internetu przenosi swoje przyzwyczajenia z życia prywatnego do działań zawodowych. W ten sposób to właśnie kobiety stają się motorem rozwoju sektora usług i handlu online adresowanego do biznesu.

Prywatnie panie najchętniej kupują w Internecie obuwie, odzież oraz dodatki do ubrań. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się również elementy wystroju wnętrz oraz kosmetyki. Czynnikiem, który ma ogromne znaczenia dla wyboru przez kobiety produktów w sieci jest możliwość zapoznania się z opiniami innych użytkowniczek. Panie również bardziej chętnie niż mężczyźni dzielą się swoją oceną z innymi kupującymi.

Jak szacują eksperci ING Banku Śląskiego, trend mówiący, że ciągle chętniej kupujemy w Internecie prywatnie niż „zawodowo” może wkrótce znacząco się zmienić. Mali i średni przedsiębiorcy coraz częściej poszukują rozwiązań wspierających swoje działania w Internecie, co rozszerza ich pole działania do całej Polski. Dzięki platformom oferującym usługi wspólne oraz zlecenia, coraz częściej małe firmy zyskują szansę rozwoju niezależnie od położenia i dzięki kontraktom poza lokalnym. Oferta w Internecie powiększyła się ostatnio także o bezpłatną platformę handlową dla przedsiębiorców, dzięki której właścicielki małych i średnich firm mogą porównać ceny wybranych produktów z całej Polski oraz zakupić towar w korzystnej cenie i dobrej jakości.

Na platformie Aleo.pl można już kupić choćby tekstylia i skóry, wyposarzenie wnętrz i biura oraz usługi informatyczne.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.