Meble spod ręki mistrza – kolekcja Elegant IV firmy Unimebel – Portal PR - 24PR
Meble spod ręki mistrza – kolekcja Elegant IV firmy Unimebel

12.11.2013 Kategoria: Dom i ogród. Autor: admin

Klasyka w aranżacji wnętrz wciąż nie traci na popularności. Nic w tym dziwnego – to bardzo wdzięczny motyw, który swobodnie można kształtować. Wystarczy pomysł i wzbogacenie kompozycji o kilka stylowych elementów, aby w efekcie uzyskać zupełnie nowy charakter wnętrza. Meble wypoczynkowe z kolekcji Elegant IV firmy Unimebel, w zależności od towarzyszących im detali, potrafią nadać pomieszczeniu zarówno elegancki, jak i nowoczesny klimat.

Beżowa elegancja w bukowej oprawie

Meble z kolekcji Elegant IV firmy Unimebel podkreślają wykwintny i stylowy wystrój wnętrza

elegant_aranz

Fot. Unimebel

Dostojne kolory natury, czyli różne odcienie brązu i beżu, dobrze współgrają z wytwornymi elementami wystroju. Ich nienachlany charakter sprawia, że stanowią doskonałe tło dla bogato zdobionych detali. Jednak ubrane w oryginalną, przyciągającą wzrok formę, potrafią zmienić się w główny punkt całej stylizacji. Do tego bardzo dobrze komponują się z niemal każdym kolorem. Nic więc dziwnego, że wciąż jest to jeden z najchętniej wybieranych zestawów kolorystycznych – szczególnie dla elementów wystroju, które zajmują stosunkowo dużo miejsca w pomieszczeniu lub naturalnie przyciągają wzrok (np. meble, kolory ścian, podłóg, dywanów). Z tych klasycznych, sprawdzonych rozwiązań skorzystali projektanci firmy Unimebel, którzy postawili przede wszystkim na ciekawe wzornictwo, bazujące na klasycznych kształtach i na nowoczesnych formach detali. Kolekcja Elegant IV utrzymana jest w jasnym odcieniu beżu, ale charakteru meblom nadaje drewniane wykończenie w kolorze głębokiego, nasyconego brązu – ciemnego orzecha. Drewniane podłokietniki, tworzące elegancką ramę dla pełnych boków pokrytych najwyższej klasy materiałem obiciowym, płynnie przechodzą w smukłe nóżki foteli, wersalki czy sof. Idealne proporcje oraz ciekawa linia tych niewielkich i skromnych na pierwszy rzut oka elementów nadają całości niezwykle dostojnego, a przy tym oryginalnego charakteru. Dzięki temu meble prezentuje się elegancko i nobliwie, nie przytłaczając jednocześnie całej stylizacji. Jeśli wnętrze utrzymane zostanie w jasnej, beżowej stylistyce, to – pomimo znacznych rozmiarów mebli – wizualnie stanie się przestronne i świetliste. Dodanie złoconych elementów dekoracyjnych nada mu wykwintnego charakteru. Warto jednak zachować umiar, aby nie stworzyć wrażenia bogato zdobionego barokowego pałacu, który nierzadko jest przerysowany i ociera się o kicz.

Paleta możliwości
Kolekcja Elegant IV firmy Unimebel, oprócz walorów estetycznych, jest również niezwykle funkcjonalna, a jej szeroka oferta pozwala dobrać meble do każdego niemal wnętrza – bez względu na to, czy jest ono duże i przestronne, czy raczej kameralne.
W skład linii Elegant IV wchodzi: fotel, trzyosobowa wersalka, a także sofy w dwóch wersjach – dwu-i trzyosobowa. Wszystkie meble z wyjątkiem fotela posiadają funkcję spania, a wersalka również pojemnik na pościel. Kolekcja Elegant IV marki Unimebel wykonana została z najwyższej jakości tkaniny obiciowej, natomiast elementy wykończeniowe z litego drewna bukowego. Dbałość o każdy szczegół – od momentu wyboru surowców, poprzez produkcję, aż do wykończenia – sprawia, że meble zachowują przez wiele lat wysokie walory estetyczne i funkcjonalne. Sprężyste, komfortowe siedzenie pozwala szybko zrelaksować się po ciężkim dniu, a piękna linia cieszy oko.

Linia Elegant IV marki Unimebel to idealna propozycja dla osób poszukujących klasyki w nowej, eleganckiej oprawie. Różnorodność elementów oraz wymiarów sprawia, że niemal każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Wzornictwo kolekcji pozwala na eksperymentowanie z całością kompozycji – tylko od wyobraźni aranżera zależy, jakie tło i dodatki wybierze dla mebli i jaki finalnie efekt stylizacyjny uzyska.

KOLEKCJA ELEGANT IV UNIMEBEL:

Wersalka
Szerokość: 209 cm
Głębokość: 94 cm
Wysokość: 98 cm
Powierzchnia spania: 193/125 cm
Cena: 2.450,-

Fotel
Szerokość: 72 cm
Głębokość: 88 cm
Wysokość: 95 cm
Cena: 1540,-

Sofa dwuosobowa
Szerokość: 136 cm
Głębokość: 85 cm
Wysokość: 95 cm
Powierzchnia spania: 192/120 cm
Cena: 2.160,-

Sofa trzyosobowa
Szerokość: 161 cm
Głębokość: 86 cm
Wysokość: 95 cm
Powierzchnia spania: 180/147 cm
Cena: 2.400,-

Firma Unimebel powstała w 1993 roku z inicjatywy Jana Muchy.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.