Nietypowe prezenty świąteczne – Portal PR - 24PR
Nietypowe prezenty świąteczne

27.11.2013 Kategoria: Dom i ogród. Autor: admin

Święta nadchodzą wielkimi krokami.  Zaczynamy nerwowo rozglądać się za prezentami. Znaleźć ten wyjątkowy, oryginalny nie jest łatwo. Coraz większą popularnością cieszą się podarunki, które pozwolą urzeczywistnić czyjeś marzenie lub są inwestycją w przyszłość.

beczki_foto (2)Ciekawą propozycją dla osób chcących połączyć prezent z inwestycją jest kupno beczki whisky, która będzie pomnażała swoją wartość w przyszłości. Jedna beczka kosztuje kilka tysięcy złotych, ale minimalną kwotą inwestycji jest 15 tysięcy złotych. Kupując whisky w beczkach, przed zabutelkowaniem, płacimy niższą cenę w przeliczeniu na butelkę. Rekomendowany czas  inwestycji to 2-5 lat. Szacuje się, że wartość whisky będzie rosnąc o około 15% rocznie.

– Popularność tego produktu jest coraz większa również wśród osób prywatnych, głównie ze względu na stosukowo niewysokie koszty zakupu. Beczki whisky to świetny pomysł na prezent, bo będzie pomnażał swoją wartość. Możemy ją sprezentować swojemu dorosłemu dziecku, wnukowi, aby stanowiła inwestycję w jego przyszłość – mówi Krzysztof Maruszewski, prezes Stilnovisti.

Alternatywą do beczki whisky może być wino, zwłaszcza z limitowanej kolekcji. Będzie to najlepszy prezent dla wielbiciela trunku oraz kolekcjonera, który zbiera poszczególne roczniki, butelki. A być może prezent stanie się ogniwem kolekcji? Butelka wina jest podarunkiem luksusowym, a wielu mężczyzn przepada za symbolami prestiżu i statusu.

Zmienił się model spędzania wolnego czasu, wynika z badań przeprowadzonych przez CBOS nad aktywnością Polaków. Relaks na kanapie coraz częściej wypierany jest przez czynne uprawianie sportu i wypady na łono natury. Dynamiczny sposób życia przekłada się na nasze oczekiwania względem otrzymywanych prezentów – bardziej doceniamy takie, które pozwalają nam doświadczyć czegoś nowego i pokonać własne słabości. Skok spadochronem, lot balonem, jazda ferrari a może kilkugodzinny prywatny przelot widokowy helikopterem? Taki prezent wzbudzi wielkie emocje związane z poruszaniem się w przestworzach. Helikopterem można się poruszać z prędkością nawet powyżej 250 km/h oraz lądować w miejscach niedostępnych dla samolotów.

– Coraz częściej dostajemy zapytania o możliwość wykupienia vouchera na przelot z przeznaczeniem na prezent bożonarodzeniowy. Prezent można kupić i podarować teraz, jednak najlepiej wykorzystać go w sezonie wiosenno-letnim, kiedy warunki pogodowe są bardziej sprzyjające – mówi Marian Majewski dyrektor ds. sprzedaży  z firmy AirTaxi. – Przelot możemy odbyć do dowolnego miejsca na świecie. Jesteśmy w stanie zorganizować lot prawie każdą maszyną lotniczą – od prostej Cessny do samego Gulfstreama  – dodaje Majewski.

Prezent „inwestycję” możemy sprawić nawet w przypadku mniejszej ilości funduszy przeznaczonych na podarunek. Ciekawą propozycją jest ofiarowanie dzieł sztuki, zwłaszcza młodych artystów. Ich nazwiska są mało znane, a przez to nisko wyceniane, jednak wzrost ich wartości może być ogromny. W przypadku tego typu prezentów ważna jest także wartość emocjonalna, jaką niesie za sobą dane dzieło.

Rynek sztuki w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie. W ubiegłym roku w Polsce sprzedano dzieła sztuki o łącznej wartości 61 mln zł – mówi Colin Hampden-White, członek Komitetu Inwestycyjnego firmy Stilnovisti.

Poza tradycyjnymi podarunkami coraz częściej stawiamy na oryginalność. Podarowanie prezentu, który będzie inwestycją w przyszłość jest czymś naprawdę wyjątkowym.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.