Pięć medali dla Polaków na Yonex Czech Junior International 2013 – Portal PR - 24PR

Pięć medali dla Polaków na Yonex Czech Junior International 2013

18.11.2013 Kategoria: Sport. Autor: admin

Po udanym występie Juniorów na Słowacji, przeszedł czas na wygrane w Czechach. Nasi Juniorzy na Yonex Czech Junior International Orlová 2013 zdobyli pięć medali, trzy złote, jeden srebrny i jeden brązowy. Turniej rozgrywany był od 14 listopada do 17.11 listopada.

Podwójny tytuł mistrzowski przywiezie do Polski dwóch zawodników Miłosz Bochat (gra podwójna mężczyzn i gra mieszana) oraz Mateusz Świerczyński (gra podwójna mężczyzn i gra pojedyncza).

Finały rozpoczęły się od debla mężczyzn, nasi reprezentanci przez cały turniej nie stracili ani jednego seta, tak samo wyglądał finał. Polacy od początku narzucili swoje tempo gry, nie pozwalając przeciwnikom na zmianę wyniku meczu. Miłosz Bochat (MLKS Solec Kujawski) oraz Mateusz Świerczyński (UKS Orkan Przeźmierowo) w dwóch setach pokonali parę z Rosji Rodion Alimov/ Alexandr Kozyrev 21-15, 21-15.

W kolejnym finale Miłosz Bochat (MLKS Solec Kujawski) razem z Joanną Stanisz (UKS Sokół Ropczyce) spotkali się z reprezentantami Rosji Rodion Alimov/ Alina Davletova. Miłosz, Rodiona Alimov ‘a pokonał już w grze podwójnej mężczyzn, zawodnik z Rosji zapewne miał ogromny apetyt na rewanż. Polacy stanęli jednak na wysokości zadania i nie pozwolili odebrać sobie zwycięstwa, mimo iż w drugi set był bardzo wyrównany. Mecz zakończył się wynikiem 21-15, 22-20.

W półfinale gry mieszanej tych samych zawodników z Rosji nie udało się pokonać naszej drugiej parze Piotrowi Wasiluk (Luks Badminton Choroszcz)/ Karolinie Janowskiej (UKS Hubal Białystok). Polacy mimo ogromnej chęci na wygraną i bardzo dobrych wynikach zdobytych we wcześniejszych fazach turnieju, musieli uznać wyższość zawodników ze wschodu. Mecz zakończył się wynikiem 17-21, 20-22, a Polacy tym samym zdobyli brązowy medal.

Finał gry pojedynczej mężczyzn rozegrał się między dwoma Polakami, Mateuszem Świerczyńskim (UKS Orkan Przeźmierowo) a Krzysztofem Jakowczukiem (UKS Hubal Białystok). Obydwaj zawodnicy w drodze do finału nie stracili ani jednego seta, ale w decydującym starciu lepszym okazał się być Mateusz Świerczyński. Pojedynek zakończył się wynikiem 21-7, 21-19.

Piotr Wasiluk (Luks Badminton Choroszcz) grę pojedynczą zakończył na fazie ćwierćfinałowej, mimo zaciętego meczu, przegrał z Czechem Jaromir Janaček.

Na fazie ćwierćfinałowej w grze pojedynczej kobiet grę zakończyły Magda Konieczna (UKS Hubal Białystok) i Joanna Stanisz (UKS Sokół Ropczyce).

Karolina Janowska (UKS Hubal Białystok) odpadła w drugiej rundzie turnieju po trzysetowej walce z zawodniczką ze Słowacji.

Paweł Śmiłowski (UKS Hubal Białystok) zakończył udział w turnieju w grze pojedynczej na drugiej rundzie, a w debla w parze z Michałem Kikosickim (KRS Wolant Łódź) na ćwierćfinale przegrywając z Austriakami.

Mateusz Biernacki w grze singlowej odpadł w drugiej rundzie, tak jak i w debla z Krzysztofem Jakowczukiem (obaj UKS Hubal Białystok).

Autor: Marlena Szkudlarczyk – Polski Związek Badmintona

badninton

Od lewej stoją: Piotr Wasiluk, Mateusz Świerczyński, Krzysztof Jakowczuk, Paweł Śmiłowski, Mateusz Biernacki, Miłosz Bochat, Rafał Kasprów, Bohdan Suchanek

Od lewej w dolnym rzędzie: Karolina Janowska, Magda Konieczna, Joanna Stanisz