Półtora miliona samochodów ŠKODA wyprodukowanych w fabryce w Kvasinach – Portal PR - 24PR
Półtora miliona samochodów ŠKODA wyprodukowanych w fabryce w Kvasinach

26.11.2013 Kategoria: MOTO. Autor: admin

Fabrykę w czeskich Kvasinach właśnie opuściła półtoramilionowa ŠKODA – rola ta przypadła flagowej limuzynie, ŠKODZIE Superb. Obecnie z linii produkcyjnej tej fabryki ŠKODY, zlokalizowanej we wschodnich Czechach, zjeżdżają trzy modele: Superb, Yeti i Roomster. Pracuje tam około 4500 osób, które dziennie produkują na trzech zmianach 800 samochodów.

„2013 to dla nas rok nowości, a fabryka w Kvasinach to ważny filar realizacji naszej strategii” – mówi Michael Oeljeklaus, członek zarządu ŠKODY odpowiedzialny za produkcję i logistykę. „Ostatnie udane starty produkcji gruntownie zmodernizowanych modeli Superb i Yeti potwierdziły wysoki poziom profesjonalizmu naszych pracowników”.

Wobec ofensywy modelowej producent przeprowadził przez ostatnie dwa lata modernizację fabryki na szeroką skalę – inwestycje objęły działy montażu i logistykę. Wprowadzenie do produkcji odświeżonej odsłony modelu Superb związane było z zaangażowaniem nowego sprzętu produkcyjnego i przebudowaniem zakładu sprawdzania jakości. Dla modelu Roomster na początku 2013 roku otwarto nową linię produkcyjną i część logistyczną. Podwojono zdolność produkcyjną Yeti do stu tysięcy egzemplarzy rocznie.

Od początku listopada fabrykę opuszczają pierwsze egzemplarze odnowionej Yeti, dostępnej w dwóch odsłonach: eleganckiej wersji do miasta i Yeti Outdoor nastawionej na przygodę. Łączy je atrakcyjny design i zaawansowane technologie. Gruntownie zmodernizowany model flagowy ŠKODY – Superb, dostępny jako limuzyna i kombi – jest produkowany w Kvasinach od maja bieżącego roku. Gamę produkcyjną fabryki uzupełnia niezmiennie praktyczny i przestronny Roomster.

Fabryka w Kvasinach może polegać na blisko osiemdziesięcioletnim doświadczeniu – produkcję samochodów rozpoczęto tu w 1934 roku modelem JAWA 700. Pierwsza ŠKODA opuściła mury tego obiektu w 1947 roku – był to model Superb. Produkowano tu także pierwszą Felicię (w latach 1958 – 1964), sportową 110 R Coupé (1970 – 1980) i model Pick-up (1995 – 2001).

ŠKODA Superb powróciła tu w 2001 roku już we współczesnym wydaniu, a w 2009 roku dołączył do niej model Yeti. Od 2013 roku znów produkowany jest tutaj także model Roomster.

Fabryka w Kvasinach jest integralną częścią zakładów produkcyjnych firmy Škoda Auto, obok placówek w Mlada Boleslav i Vrchlabi. W odpowiedzi na duże zapotrzebowanie rozwijających się rynków, ŠKODA dysponuje także własnymi fabrykami w innych częściach świata – między innymi w Rosji, Chinach i Indiach.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.