ROBYG kolejne pozwolenie na budowę w Wilanowie – Portal PR - 24PR
ROBYG kolejne pozwolenie na budowę w Wilanowie

21.11.2013 Kategoria: NIERUCHOMOŚCI. Autor: admin

Grupa ROBYG uzyskała pozwolenie na budowę II etapu inwestycji Osiedle Królewskie w warszawskim Wilanowie. W ramach tego etapu powstanie 135 lokali. Prace budowlane rozpoczną się jeszcze w 2013 roku, a ich zakończenie przewidziane jest na 1 Q 2015 roku.

ROBYG jest już w trakcie budowy I etapu osiedla, w którym powstanie 115 lokali, a jego zakończenie przewidywane jest na 3 kwartał 2014 roku. Osiedle Królewskie to nowoczesna, przestronna inwestycja oparta na kilkupiętrowych kamienicach.

„Osiedle Królewskie to nasza kolejna inwestycja w warszawskim Wilanowie – jednej z najpopularniejszych wśród warszawiaków dzielnic miasta. To już drugie pozwolenie na budowę w ramach tego projektu i kolejne uzyskane przez ROBYG w ostatnich miesiącach. Pozwala nam to na zwiększenie naszego potencjału sprzedażowego, a tym samym utrzymanie wysokiej kontraktacji i dobrych przychodów w nadchodzących kwartałach. Pierwszy etap inwestycji zostanie zakończony w 3 kwartale 2014 roku, pozyskaliśmy już na niego finansowanie i prace idą zgodnie z harmonogramem. Na koniec 3 kwartału w tej wilanowskiej inwestycji mieliśmy zakontraktowane już 183 lokale. To dowód na to, jak dużą popularnością i zaufaniem cieszą się nasze inwestycje wśród klientów. Daje nam to pozycję lidera kontraktacji wśród polskich giełdowych deweloperów – z wynikiem 1181 lokali za 3 kwartały 2013 roku. Jesteśmy przekonani, że realizacja przyjętej strategii i systematyczne rozpoczynanie kolejnych etapów naszych inwestycji przyczynią się do osiągniecia na koniec 2013 roku kontraktacji na poziomie ponad1500 lokali– powiedział Oscar Kazanelson, przewodniczący Rady Nadzorczej ROBYG SA.

W październiku 2013 roku Grupa ROBYG podjęła decyzję o przedterminowym wykupie części zabezpieczonych obligacji serii D o łącznej wartości 20 mln zł ze względu na zamiar zwolnienia hipoteki ustanowionej na gruncie, na którym stoi pierwszy budynek ROBYG BUSINESS CENTER w warszawskim Wilanowie. Obligacje zostały wyemitowane w dniu 18 kwietnia 2011 roku, a planowany termin spłaty papierów przypadał 18 kwietnia 2015 roku. Wcześniejszy wykup nastąpi w dniu 18 stycznia 2014 roku.

Także w październiku 2013 roku ROBYG podjął decyzję o przedterminowym wykupie części zabezpieczonych obligacji serii G o łącznej wartości 8 mln zł – ze względu na zamiar uwolnienia hipoteki będącą częścią nieruchomości należącej do ROBYG Morena Sp. z o.o.

Decyzja o wcześniejszym wykupie obligacji wynika z planowanego rozpoczęcia kolejnych etapów inwestycji Słoneczna Morena, która cieszy się dużym zainteresowaniem wśród klientów i notuje wysokie wskaźniki kontraktacji.

Po 3 kwartałach 2013 roku Grupa ROBYG osiągnęła przychody w wysokości 369 mln zł, czyli o 16% więcej w porównaniu do analogicznego okresu 2012. Ekonomiczny zysk netto Grupy wyniósł 59,3 mln zł. ROBYG zakontraktował po 3 kwartałach 1181 lokali w Warszawie i Gdańsku (netto, po uwzględnieniu rezygnacji), dzięki czemu spółka znalazła się na pozycji lidera wśród polskich deweloperów giełdowych. W samym trzecim kwartale ROBYG osiągnął rekordowy w historii spółki wynik 476 lokali. Przybliża to spółkę do osiągnięcia zamierzonego na ten rok progu kontraktacji na poziomie ponad 1500 lokali.

Ponadto spółka przyjęła plan inwestycyjny o wartości do 150 mln zł na lata 2014-2016, który zapewni stabilny wzrost działalności firmy w Warszawie.

Od debiutu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w 2010 roku ROBYG SA regularnie dzieli się zyskiem z akcjonariuszami. Dotychczas spółka wypłaciła w ramach dywidendy:

  • z zysku za 2010 rok w wysokości 0,07 zł na akcję, co stanowiło 27 % zysku ekonomicznego netto
  • z zysku za 2011 rok w wysokości 0,12 zł na akcję, co stanowiło ponad 78% zysku ekonomicznego netto
  • z zysku za 2012 rok w wysokości 0,08 zł na akcję, co stanowi niemal 31% zysku ekonomicznego netto

Grupa ROBYG należy do czołówki polskich deweloperów – w trzecim kwartale 2013 roku zakontraktowała rekordową w historii spółki liczbę 476 lokali.

Na koniec III kwartału 2013 roku ROBYG miał w trakcie realizacji 8 projektów w Warszawie i Gdańsku. Firma specjalizuje się w budowie oraz sprzedaży apartamentów i mieszkań o wysokiej jakości, dostępnych na korzystnie dla klientów skalkulowanym poziomie cenowym. Położone w najlepszych lokalizacjach, eleganckie i nowoczesne, trafiają w gusta nawet najbardziej wymagających klientów. Inwestycje grupy realizowane są w Warszawie – w Miasteczku Wilanów, na Żoliborzu Południowym i Bemowie oraz Gdańsku – na Przymorzu, Morenie i w Jasieniu.

ROBYG SA jest notowana na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie od listopada 2010 roku.

www.robyg.pl

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.