VOX FM startuje jako sieć ponadregionalna – Portal PR - 24PR
VOX FM startuje jako sieć ponadregionalna

29.11.2013 Kategoria: media. Autor: admin

2 grudnia program Radia VOX FM zostanie udostępniony na częstotliwościach zajmowanych dotąd przez ponadregionalną sieć Eska ROCK, dzięki czemu odbierać go będzie można w osiemnastu miastach Polski. Eska ROCK rozpoczyna intensywną rozbudowę swojego oblicza internetowego i pozostaje w warszawskim eterze, zajmując dotychczasową częstotliwość Radia VOX FM. Stworzono nowe stanowisko dyrektora ds. projektu internetowego Eska ROCK, które objął Arkadiusz Frąckowiak.

Grupa Radiowa Time informuje, iż decyzja o zmianie podyktowana jest względami biznesowymi. Rynek reklamowy jest obecnie zainteresowany docieraniem do starszej grupy Klientów, co wymusza zmianę strategii rozwoju poszczególnych projektów radiowych. Program VOX FM, odpowiadający rosnącemu zapotrzebowaniu Klientów, zostanie w związku z tym udostępniony jako sieć ponadregionalna. Eska ROCK będzie z kolei dostępna w eterze na rynku warszawskim, gdzie wypracowała sobie silną i stabilną pozycję. Stacja będzie też intensywnie rozbudowywać i umacniać swoją pozycję w Internecie, który będzie stanowić kanał dotarcia do słuchaczy w całym kraju.

Zarówno  VOX FM, jak i Eska ROCK mają bardzo atrakcyjną i przemyślaną ofertę dla swoich grup słuchaczy. W ostatnim czasie obserwujemy wyraźną tendencję do lokowania budżetów reklamowych w projektach adresowanych do starszych grup odbiorców, co spowodowało decyzję o korekcie wewnątrz stacji należących do Grupy. Liczymy na to, że VOX FM jako sieć ponadregionalna będzie satysfakcjonującą odpowiedzią na potrzeby Klientów. W przypadku Radia Eska ROCK, które ma zdecydowanie młodszy target, skupimy się na rynku stołecznym i na bardzo silnym rozwijaniu tego projektu w sieci. Chcielibyśmy, aby Eska ROCK stała się prekursorem nowoczesnych rozwiązań internetowych. W najbliższym czasie zamierzamy intensywnie inwestować w ten projekt oraz w platformę eskaGO.pl – mówi Renata Krzewska, prezes zarządu TIME SA.

Od 2 grudnia program Radia VOX FM dostępny będzie w następujących miastach: Białystok (na częstotliwości 88,6 FM), Gdańsk (104,4 FM), Gdynia (105,6 FM), Katowice (95,5 FM), Kielce (95,5 FM), Koszalin (95,4 FM), Lublin (106,1 FM), Kraków (107,0 FM), Łódź (97,9 FM), Olsztyn (94,7 FM), Płock (90,4 FM), Poznań (107,4 FM), Szczecin (95,7 FM), Rzeszów (97,1 FM), Siedlce (91,3 FM), Warszawa (104,4 FM), Wrocław (101,5 FM), Zielona Góra (95,3 FM).

Radia Eska ROCK będzie można słuchać za pośrednictwem platformy www.eskago.pl oraz w Warszawie na częstotliwości 93,3 FM.

Arkadiusz Frąckowiak, który objął funkcję dyrektora ds. projektu internetowego Eska ROCK, przejmuje także obowiązki dyrektora programowego stacji. Arkadiusz Frąckowiak pracuje w Grupie Radiowej Time od 1991 roku. Karierę rozpoczął jako reporter poznańskiego Radia S, gdzie następnie był serwisantem, wydawcą i zastępcą redaktora naczelnego. Dotychczas pełnił obowiązki m.in. dyrektora programowego Radia Super FM w Poznaniu oraz szefa anteny poznańskiego Radia Gold FM. Współuczestniczył w stworzeniu w 2004 roku poznańskiego Radia Eska ROCK, które dało początek sieci pod tą samą nazwą. Ostatnio pełnił funkcję zastępcy dyrektora programowego stacji.

 

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.