Wirtualny sklep – Portal PR - 24PR
Wirtualny sklep

26.11.2013 Kategoria: E-biznes. Autor: admin

W dobie nowych wynalazków i postępu technologicznego, internet niezaprzeczalnie odgrywa znaczącą rolę. Czasy wielkich – i niejednokrotnie bardzo ryzykownych –  inwestycji należą już tylko do giełdowych oligarchów. Dla osób pragnących założyć swój pierwszy biznes, powstają znacznie prostsze rozwiązania.

Ile czasu dziennie spędzasz w sieci? Często robisz zakupy w internecie? Jak często sugerujesz się opiniami o danym produkcie? Odpowiadając na te pytania możemy zauważyć, że nasze wirtualne działania zyskały już wystarczającą dozę zaufania aby dokonać zakupu. Ponadto transakcje w sieci dają kolejne, niespotykane w tradycyjnym handlu możliwości. Możemy uczestniczyć w aukcjach, znaleźć produkt, którego długo szukaliśmy w niespodziewanie niskiej cenie, korzystać z atrakcyjnych obniżek i rabatów, a w tym zakupów ratalnych. Według portalu Allegro, Polacy coraz chętniej korzystają z tego typu usług, a najczęstszymi konsumentami są kobiety. Być może dlatego, serwisy i blogi „szafiarskie” zdobywają popularność w ogromnym tempie. Stąd pojawia się pytanie: czy warto zainwestować w internetowy biznes?

Myśląc o największych sklepach internetowych, w głowie od razu pojawia się logo allegro oraz e-bay. Natomiast coraz więcej producentów decyduje się na wprowadzenie własnego markowego sklepu. Wydawałoby się, że założenie takiej platformy jest opcją skierowaną głównie dla „dużych graczy”. Nic bardziej mylnego – utworzenie e-sklepu możemy zlecić specjalistom, a koszty wbrew pozorom nie są wysokie. Współczesne umiejętności programistów pozwalają na konfigurację sklepu internetowego od podstaw wraz z oprawą graficzną, treściami merytorycznymi i sposobem działania. Do dyspozycji są również gotowe bardzo proste i przejrzyste schematy, które opanować mogą nawet komputerowi laicy.

– Popularność takich rozwiązań wzrasta z roku na rok. Mnogość funkcji, a zarazem prostota zastosowanych rozwiązań sprawiają, że firmy chętniej i częściej decydują się na samodzielne założenie platformy e-sklep – dodaje Mariusz Skiba, Prezes Zarządu Net Venture Sp. z o.o.

Daje to nieograniczone możliwości handlowe – od sprzedaży odzieży, przez samochody i zabawki, na rękodziełach skończywszy. Ważny jest tylko dobry pomysł, znalezienie niszy oraz skuteczna promocja. Jak w każdym biznesie ważne jest samozaparcie oraz wiara w sukces.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.