Agnieszka Porębska-Burczyn w zarządzie Meritum Banku – Portal PR - 24PR
Agnieszka Porębska-Burczyn w zarządzie Meritum Banku

06.12.2013 Kategoria: Personalia. Autor: admin

Rada Nadzorcza Meritum Banku powołała Panią Agnieszkę Porębską-Burczyn na członka zarządu Meritum Banku odpowiedzialnego za pion bankowości internetowej.

Agnieszka Porębska będzie nadzorować obszar depozytów i produktów inwestycyjnych, rachunków, bankowość internetową i mobilną oraz projekt Tesco.

– Bardzo cieszę się, że Pani Agnieszka zdecydowała się dołączyć do naszego zespołu. Jestem przekonany, że jej wiedza i doświadczenie będą dla nas silnym wsparciem – mówi Bartosz Chytła, prezes zarządu Meritum Banku. – Jednym z głównych zadań Pani Agnieszki będzie rozwój obszaru produktów inwestycyjnych – dodaje.

Agnieszka Porębska jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej (SGH) w Warszawie, wydziału Finansów i Statystyki oraz Harvard Business School Publishing. Posiada też dyplomy Executive MBA University of Minnesota w USA oraz warszawskiej SGH.

Z sektorem bankowym związana jest od 1996 roku, od początku kariery zawodowej zajmując się bankowością detaliczną, a potem także bankowością dla MSP.

W latach 1996-2000, w Pierwszym Polsko-Amerykańskim Banku, pełniła funkcję dyrektora departamentu klientów indywidualnych.

W latach 2000-2008 w Fortis Banku odpowiadała za zarządzanie i rozwój bankowości detalicznej i MSP. Zajmowała kierownicze stanowiska w tym obszarze – była dyrektorem pionu strategii i rozwoju, dyrektorem departamentu strategii rynkowej oraz dyrektorem departamentu klientów indywidualnych, odpowiadając m.in. za strategię rozwoju banku w obszarze klientów indywidualnych i MSP.

W Banku DnB NORD Agnieszka Porębska pracowała od sierpnia 2008 r. jako dyrektor banku odpowiadający za rozwój bankowości detalicznej i MSP. Stworzyła strategię i plan finansowy banku w tych obszarach. Od lutego 2010 do maja 2012 pełniła funkcję członka zarządu banku, nadzorującego bankowość detaliczną i MSP w obszarach rozwoju i sprzedaży.

Od stycznia 2013 do sierpnia 2013 pracowała w Idea Expert, początkowo jako doradca zarządu, a następnie jako wiceprezes zarządu, odpowiadając za sprzedaż w obszarze kredytów gotówkowych, samochodowych, hipotecznych i MSP.

Agnieszka Porębska ma dwóch synów – Adama lat 18 i Daniela lat 8. Wolny czas poświęca na dalekie podróże.

Meritum Bank

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.