Lubawa S.A. wśród powołujących Klaster Ratownictwa, Bezpieczeństwa, Ochrony Ludności i Środowiska Naturalnego – Portal PR - 24PR
Lubawa S.A. wśród powołujących Klaster Ratownictwa, Bezpieczeństwa, Ochrony Ludności i Środowiska Naturalnego

24.12.2013 Kategoria: Wieści za spółek. Autor: admin

W dniu 23 grudnia br. Lubawa S.A. weszła, wraz z m.in. Fire-Max sp. z o.o. oraz Wawrzaszek ISS sp. z o.o., w skład założycieli Klastra Ratownictwa, Bezpieczeństwa, Ochrony Ludności i Środowiska Naturalnego. Celem nowo powstałego Klastra będzie rozwój infrastruktury i wzbogacenie wiedzy, a także transfer doświadczeń miedzy uczestnikami Klastra w celu doskonalenia rozwiązań i wdrażania wspólnie najnowszych technik z zakresu ratownictwa, bezpieczeństwa, ochrony mienia, ludności  i środowiska naturalnego.

Powstanie Klastra jest rezultatem zainteresowania firm działających w tym obszarze, współdziałaniem w celu wykorzystania wzajemnego potencjału, wdrażania innowacyjnych badań, jak również współpracy z uczelniami wyższymi, czy jednostkami badawczo-rozwojowymi.

To dla nas wielki zaszczyt, że możemy znaleźć się w gronie firm dbających o rozwój nie tylko swego przedsiębiorstwa, ale całego rynku. Jako Lubawa, dbamy o wprowadzanie nowości a także o własną rozbudowę technologiczną, co wpływa na jakość produktów wytwarzanych przez naszą Grupę, a tym samym może wiele wnieść do Klastra – powiedział Marcin Kubica, prezes zarządu Lubawa S.A.

Nowo powstały Klaster będzie koordynowany przez spółkę Nowe Technologie. W najbliższym czasie będą realizowane takie zadania jak tworzenie platformy współpracy dla członków Klastra w celu realizacji wspólnych projektów, utworzenie centrów szkoleniowych i/lub laboratoryjnych, organizacja wysokospecjalistycznych szkoleń czy organizacja poligonów tematycznych. W dalszej kolejności przeznaczeniem Klastra będzie promocja innowacji i nowych technologii w sektorze ratownictwa, bezpieczeństwa, ochrony mienia, ludności i środowiska naturalnego, a także inicjowanie współpracy pomiędzy firmami z Klastra a jednostkami badawczo-rozwojowymi i uczelniami wyższymi.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.