Polscy seniorzy wreszcie z profesjonalną opieką – pod Warszawą powstaje ośrodek za 70 mln złotych – Portal PR - 24PR
Polscy seniorzy wreszcie z profesjonalną opieką – pod Warszawą powstaje ośrodek za 70 mln złotych

11.12.2013 Kategoria: NIERUCHOMOŚCI, Senior. Autor: admin

Origin Polska, kanadyjski operator ośrodków opieki nad seniorami, wchodzi na Polski rynek. Do końca 2015 roku, wspólnie z austriackim inwestorem, zamierza zrealizować pod Warszawą pierwszą inwestycję. Jak szacuje spółka, koszt inwestycji wyniesie od 50 do 70 mln zł.

Polski rynek jest bardzo perspektywiczny. Już dzisiaj w Polsce żyje 5.4 miliona Polaków w wieku powyżej 65 lat. 80 tysięcy miejsc w ośrodkach opieki to zdecydowanie za mało. Dlatego tak ważnym zadaniem jest zaspokojenie obecnego popytu. Należy pamiętać, że zapotrzebowanie na usługi dla seniorów będzie rosnąć – przekonuje Neil Prashad, założyciel i prezes Origin Active Lifestyle Communities.

Planowany ośrodek będzie podzielony na trzy części. Pierwsza, największa, przeznaczona będzie dla  osób wymagających całodobowej opieki i  specjalistycznego nadzoru lekarskiego. W drugiej mieszkać będą seniorzy objęci mniej intensywną opieką. Ostatnia część kompleksu ulokowana w niewielkich, wolnostojących domach mieszkalnych przeznaczona będzie dla aktywnych seniorów, którzy w razie potrzeby otrzymają asystę pielęgniarską, pomoc domową oraz korzystać będą z rozbudowanej części rekreacyjno-rehabilitacyjnej w ramach członkostwa w tzw. Club Origin. Całość założenia łączyć będzie duża przestrzeń przeznaczona na rekreację, szeroką ofertę rehabilitacyjną oraz liczne programy aktywnościowe.

Inwestor planuje również wybudowanie centrum szkoleniowo-konferencyjnego, w którym siedzibę będzie miała między innymi Szkoła Opiekunów Medycznych Origin wraz z akademikiem. Szkoła ta jest niezmiernie ważną częścią planów Origin związaną z wejściem firmy na europejski rynek. Zgodnie z filozofią Origin, jakość opieki zależy w ogromnej mierze od doskonale przygotowanego i bardzo selektywnie dobranego personelu. Zajęcia w tymczasowej siedzibie szkoły Origin rozpoczną się najprawdopodobniej w marcu 2014 roku, gdyż firma chce jak najszybciej przygotować dobrze wyszkoloną kadrą opiekunów medycznych do swoich ośrodków. Gotowość zatrudnienia  absolwentów szkoły wyrazili także współpracujący z Origin operatorzy podobnych obiektów w Niemczech i Wielkiej Brytanii. Z tego względu w programie szkolenia przewidziano specjalistyczne, rozszerzone kursy językowe dla tych studentów, którzy chcieliby podjąć pracę w innych krajach UE.

Nasze plany wejścia na polski rynek nie ograniczają się do prowadzenia ośrodków opieki dla seniorów. Prowadząc własny ośrodek szkolenia, a także organizując kursy i seminaria będziemy chcieli podzielić się naszymi doświadczeniami w poszukiwaniu rozwiązań zmieniających sposób opieki nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi. Naszym celem jest poprawa jakości życia seniorów i ich rodzin. Opieka nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi to bardzo skomplikowany i trudny biznes, na którym znamy się jak nikt inny – konkluduje Neil Prashad.

Origin_at_Longwood

Firma Origin Active Lifestyle Communities, która specjalizuje się w zarządzaniu ośrodkami opieki  nad seniorami, powstała w 1998 roku.  Origin jest wieloletnim członkiem Międzynarodowego Komitetu ds. Aktywnego Starzenia. W Kanadzie firma prowadzi Origin Academy, znana szkolę opiekunów medycznych, która oferuje innowacyjny system szkolenia oparty na holistycznym podejściu do opieki geriatrycznej, kładącym nacisk na wzmożeniu aktywności fizycznej i poprawie stanu zdrowia pacjenta.
System opieki wypracowany przez Origin jako jeden z pierwszych skoncentrował się również na przywracaniu utraconej sprawności fizycznej i umysłowej. Firma opracowała szereg wiodących programów aktywnościowych, które poprawiają jakość życia w każdej nieomal kondycji fizycznej oraz istotnie zwiększają odporność  pacjentów na urazy i choroby. W Polsce firma reprezentowana jest przez spółkę Origin Poland, która została zarejestrowana w listopadzie 2013 roku. Celem spółki jest otwarcie w 2014 roku pierwszej w Polsce Szkoły Opiekunów Medycznych Origin oraz wybudowanie w 2015 roku pierwszego ośrodka opieki nad seniorami ze znakiem jakości Origin.

Biuro prasowe Origin Polska

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.