Shell w Świecku największą stacją w Europie Środkowo-Wschodniej – Portal PR - 24PR
Shell w Świecku największą stacją w Europie Środkowo-Wschodniej

05.12.2013 Kategoria: Wieści za spółek. Autor: admin

Shell Polska uruchomił w Świecku największą w Europie Środkowo – Wschodniej stację benzynową dedykowaną pojazdom ciężarowym. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom technologicznym oraz licznym udogodnienia dla kierowców ciężarówek jest to najnowocześniejsza stacja w całej Polsce. To ostatnia stacja Shell przed zachodnią granicą naszego kraju.

Nowa stacja Shell w Świecku/Słubicach powstałapo gruntownej przebudowie i modernizacji dotychczas funkcjonującego obiektu. Jest zlokalizowana bezpośrednio przy drodze krajowej nr 29 Słubice-Krosno Odrzańskie oraz przy skrzyżowaniu z autostradą A2, która na przejściu granicznym w Świecku łączy się z niemiecką autostradą A12. Obie autostrady stanowią fragment europejskiej trasy E30, uznawanej za najważniejszy europejski szlak komunikacyjny łączący wschód i zachód Europy – od Irlandii po Rosję.

Obiekt zajmuje powierzchnię 3 hektarów i jest w pełni dostosowany do potrzeb kierowców pojazdów ciężarowych. Oferuje 90 miejsc parkingowych dla TIRów i 29 dla aut osobowych, a także 14 stanowisk wyposażonych w system szybkiego tankowa (HGV), z których jednocześnie może korzystać siedem ciężarówek, tankujących z obu stron pojazdu. Przy każdym stanowisku z olejem napędowym znajduje się dystrybutor z AdBlue®.

Z myślą o kierowcach będących wiele dni w trasie na terenie obiektu znajduje się komfortowa strefa sanitarna 2theLoo, punkty gastronomiczne oraz produkty z oferty Deli2go, bankomat, całodobowy kantor czy kompresor, a w jego pobliżu punkt poboru opłat via Toll i bazar handlowy. Kierowcy mogą skorzystać z bezprzewodowego Internetu dostępnego na całym parkingu. Obiekt jest stale nadzorowany za pośrednictwem 39 kamer monitorujących parking, stanowiska tankowania i sklep.
W planach jest również budowa myjni dla samochodów ciężarowych oraz uruchomienie samoobsługowego marketu wielobranżowego.

„Obiekt w Świecku to nasz flagowy projekt, który pokazuje jak powinny wyglądać nowoczesne stacje – zarówno pod względem lokalizacji jak i zastosowanych rozwiązań. To odpowiedź na potrzeby europejskiego rynku transportowego, który w oparciu o ofertę Shell buduje swoją sieć tranzytową. Polecam tę stację wszystkim firmom, dla których liczą się oszczędność czasu i pieniędzy, a także  komfort kierowcy” – powiedziała Ewa Galanty, szef Marketingu euroShell w Shell Polska. 
 

EuroShell umacnia pozycję wśród kart paliwowych

Zmodernizowana stacja w Świecku jest jednym z elementów oferty kart paliwowych euroShell, które umożliwiają płatności bezgotówkowe w 20 000 stacji Shell w 35 krajach w Europie, z czego 400 zlokalizowanych w Polsce. Pojazdom ciężarowym dedykowanych jest niemal 2500 obiektów Shell
w Europie.

Korzystanie z karty euroShell to także unikalna możliwość tankowania paliwa Shell FuelSave Diesel przyczyniającego się do zmniejszenia spalania, a w konsekwencji do oszczędności zmniejszenia kosztów firmy. Posiadacze karty mogą korzystać także z programu FuelSave Partner – system oparty na rozwiązaniach telematycznych, monitorujący pracę i sposób prowadzenia pojazdu przez kierowcę pozwala redukować zużycie paliwa oraz emisję CO2aż do 10%. Dzieki zespoleniu FuelSave Partnera z danymi transakcyjnymi karty paliwowej system pomaga wykryć nadużycia związane z tankowaniem pojazdów. Ponadto kartą można płacićza przejazdy autostradami, a także regulować inne opłaty związane z poruszaniem się po drogach całej Europy.

Karta euroShell powstała na bazie ponad 50 letniego doświadczenia firmy Shell w oferowaniu kart paliwowych. To sprawdzone narzędzie, które pozwala na efektywne wykorzystanie czasu pracy i redukcję kosztów firmy.

Shell Polska

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.