Wołanie kukułki, kryminał od J.Rowling – Portal PR - 24PR
Wołanie kukułki, kryminał od J.Rowling

03.12.2013 Kategoria: Książki. Autor: admin

Dziś w warszawskim Empiku Junior odbyła się premiera książki Roberta Galbraitha „Wołanie kukułki” (tytuł oryginalny „The Cukoo’s Calling”). Robert Galbraith to pseudonim, pod którym Joanne K. Rowling napisała powieść kryminalną. W spotkaniu uczestniczyli goście specjalni: Maciej Stuhr, lektor audiobooka i Anna Gralak, tłumaczka książki.

wolanie_kukulki„Wołanie kukułki” to wciągająca klimatyczna powieść zanurzona w londyńskiej atmosferze spokojnych uliczek Mayfair, ciasnych barów East Endu i tętniącego życiem Soho.

Ciało supermodelki Luli Landry zostaje znalezione pod balkonem jej londyńskiego apartamentu. Policja stwierdza samobójstwo, lecz brat ofiary nie wierzy w tę wersję i zatrudnia prywatnego detektywa, Cormorana Strike’a.

Strike jest weteranem wojennym, podczas służby w Afganistanie ucierpiał i fizycznie i psychicznie. Ma kłopoty finansowe i właśnie rozstał się z kobietą swojego życia. Sprawa Luli to dla detektywa szansa na odbicie się od dna, ale im bardziej wikła się w skomplikowany świat wyższych sfer, tym większe grozi mu niebezpieczeństwo.

Wołanie kukułki to wciągająca klimatyczna powieść zanurzona w londyńskiej atmosferze spokojnych uliczek Mayfair, ciasnych barów East Endu i tętniącego życiem Soho. Książka otwiera cykl kryminałów z Cormoranem Strikem. Robert Galbraith to pseudonim J.K. Rowling.

 

 

 

 

Opinie o książce:
Absorbujący i świetnie skonstruowany kryminał.
„Mirror”

Robert Galbraith napisał niesamowicie wciągającą książkę. Strike jest pociągającym bohaterem, który z pewnością będzie gwiazdą wielu kolejnych powieści.
„The New York Times”

Cholernie dobra książka.
„The Independent”

Galbraith dokonał rzadkiego wyczynu: w zaskakującym kryminale połączył skomplikowanego i fascynującego detektywa z równie dobrze wykreowaną i niezwykłą asystentką.
„Publishers Weekly”

Strike i jego asystentka (…) stworzyli zespół, na którego dalsze przygody czeka się z niecierpliwością…
„The New York Times”

Książka dzisiaj trafiła do księgarń w wersji papierowej i jako audiobook

Rowling postanowiła jako Galbraith pisać dalej .Książka otwiera cykl kryminałów z Cormoranem Strikiem. Druga jej powieść z Cormoranem Strike’em ukaże się w Anglii w przyszłym roku.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.