hub:raum Kraków otwarty dla kreatywnych przedsiębiorców – Portal PR - 24PR
hub:raum Kraków otwarty dla kreatywnych przedsiębiorców

23.01.2014 Kategoria: Przedsiębiorczość. Autor: admin

Małopolscy przedsiębiorcy, młode firmy, studenci i entuzjaści nowych technologii mogą od dzisiaj korzystać z nowej przestrzeni coworkingowej. hub:raum Kraków, centrum innowacyjności stworzone w kwietniu ubiegłego roku przez Deutsche Telekom, właściciela sieci T-Mobile, otworzył swoje biuro na krakowskim Zabłociu. Nowa przestrzeń będzie miejscem do pracy, spotkań społeczności startupowej, rozwoju innowacyjnych pomysłów oraz wymiany doświadczeń w międzynarodowym gronie ekspertów.

„Nasze biuro to nowe możliwości dla startupowców. Miejsce, w którym młodzi przedsiębiorcy mogą pracować, spotykać się i wymieniać opiniami z ludźmi mieszkającymi w wielu krajach Europy. Konfrontacja pomysłu z osobą o świeżym spojrzeniu na projekt, tj. ekspertami czy mentorami, to zawsze ogromna wartość dodana dla rozwijających się projektów.” – mówi Jakub Probola, lider hub:raum Kraków. „Ponadto zdajemy sobie sprawę, że młodym firmom czasami trudno jest znaleźć miejsce do pracy. Wychodzimy naprzeciw ich oczekiwaniom, oferując ponad tysiąc metrów kwadratowych przestrzeni, niemal nieograniczony dostęp do ekspertów Deutsche Telekom i mentorów oraz dobrą kawę. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy interesują się innowacjami.” – dodaje Jakub Probola.

hub_raum1

Biuro hub:raum mieści się przy ulicy Przemysłowej 12 w Krakowie. Młodzi przedsiębiorcy mają do dyspozycji ponad 1 000 m2 przestrzeni oraz indywidualne biura na spotkania biznesowe czy sesje kreatywne. Ważnym elementem tworzącej się społeczności startupowej będą webinaria, warsztaty, konferencje oraz spotkania z ekspertami reprezentującymi m.in. T-Mobile, Deutsche Telekom, partnerów centrum i firmy współpracujące.

Koszt „wynajęcia” biurka to 150 zł miesięcznie – dla osób lub zespołów biorących aktywny udział w życiu społeczności oraz 600 zł miesięcznie – dla pozostałych. Decyzja jest podejmowana na podstawie zgłoszenia osoby lub zespołu i rozmowy z przedstawicielami centrum innowacyjności. Od 23 stycznia do 6 lutego prowadzony jest także konkurs. Osobom, które w najbardziej kreatywny sposób wyjaśnią, dlaczego powinni być częścią społeczności, hub:raum oferuje promocję, czyli biurko na pół roku w cenie 50 zł miesięcznie. Do wygrania jest 10 takich miejsc.

Nowa siedziba centrum została oficjalnie otwarta podczas programu akceleracyjnego hub:raum Kraków Warp, który miał miejsce na przełomie listopada i grudnia ubiegłego roku. Wydarzenie to zgromadziło ponad 50 międzynarodowych ekspertów i 52 uczestników z 10 krajów Europy Środkowo-Wschodniej – film podsumowujący program znajduje się tutaj.

O hub:raum Kraków

hub:raum Kraków to inkubator innowacji oferujący wsparcie młodym przedsiębiorcom z Europy Środkowo-Wschodniej – inicjatywa jest platformą startową dla ich pomysłów. Polska to drugi europejski kraj, w którym Deutsche Telekom, do którego należy sieć T-Mobile nawiązuje współpracę ze startupami, czyli firmami na wstępnym etapie rozwoju zajmującymi się głównie nowoczesnymi technologiami. hub:raum Kraków oferuje kompleksowe wsparcie w czterech obszarach: finansowania, zapewnienia przestrzeni do pracy (możliwość co-workingu), doradztwa mentorów i ekspertów oraz dostępu do zasobów Deutsche Telekom (takich jak baza klientów, usługi techniczne, dostęp do infrastruktury).

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.