Piotr Dudek pokieruje marką NETGEAR na rynkach Europy Wschodniej – Portal PR - 24PR
Piotr Dudek pokieruje marką NETGEAR na rynkach Europy Wschodniej

28.01.2014 Kategoria: Personalia. Autor: admin

Piotr Dudek, pełniący dotychczas obowiązki Country Managera w NETGEAR Polska, z początkiem tego roku objął stanowisko Country Managera Eastern Europe. Do jego zadań należeć będzie rozwój marki NETGEAR w krajach Europy Wschodniej, m.in. w Czechach, na Słowacji, Węgrzech i Bułgarii.

Piotr Dudek związany jest z branżą IT od 1998 roku. Swoją karierę zaczynał w NTT System. Przed objęciem funkcji country managera w Netgear, podobne stanowisko piastował w firmie Epson. Realizacja polityki sprzedażowej na terenie Europy Wschodniej dla jednego ze światowych dostawców produktów sieciowych stanowi spore wyzwanie, szczególnie w okresie spowolnienia gospodarczego, wyraźnie odczuwalnego w segmencie nowych technologii.
Liczę na to, że udział marki NETGEAR na powierzonych nam rynkach wzrośnie w nadchodzących dwóch latach o 10 procent. Zamierzamy umacniać nasz wizerunek wśród osób i firm mających zaawansowaną wiedzę na temat urządzeń sieciowych, jak również edukować klientów, którzy nie zdają sobie sprawy z korzyści wynikających z zastosowania rozwiązań wireless czy storage.” – przekonuje Piotr Dudek.

Przyjęta strategia biznesowa zakłada koncentrację na kilku obszarach działalności. Ich zakres będzie dostosowany do specyfiki oraz potrzeb danego rynku. Podobnie jak w poprzednich latach o sile sprzedaży produktów NETGEAR decydować będzie rynek SMB, a oferta będzie kierowana do świadomego Klienta. Firma planuje dalszy rozwój bezpieczeństwa ochrony danych na urządzeniach typu storage.

Wartością większości przedsiębiorstw czy instytucji są zgromadzone dane. Coraz częściej słyszymy o przypadkach ich utraty lub przecieku, dlatego chcemy zapewnić użytkownikom biznesowym jeszcze lepszą ochronę przechowywanych plików. Zamierzamy rozszerzać ofertę urządzeń ReadyNAS, dzięki czemu każdy klient będzie mógł dostosować urządzenie do swoich preferencji oraz potrzeb.”– dodaje Piotr Dudek.

NETGEAR nie zapomina również o użytkownikach domowych. Podejmowane działania zmierzają do zapewnienia im coraz lepszych rozwiązań, gwarantujących maksymalnie szybki przesył danych. Rozwój technologii mobilnych oraz powszechność korzystania z multimediów w Internecie wymusza konieczność oferowania im coraz szybszego i efektywnego zarządzania siecią.

Piotr Dudek odpowiedzialny będzie za realizacją strategii NETGEAR w Czechach, Słowacji, Węgrzech, Rumunii, Bułgarii, Łotwie, Litwie i Estonii oraz Polsce.

NETGEAR (Nasdaq:NTGR)

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.