Polacy są przedsiębiorcami już od 25 lat – Portal PR - 24PR
Polacy są przedsiębiorcami już od 25 lat

27.01.2014 Kategoria: Konkursy. Autor: admin

W 2014 roku upływa ćwierćwiecze od transformacji ustrojowej i wprowadzenia w naszym kraju wolnego rynku. Z kolei 31. stycznia br. upływa termin w którym można uhonorować wybitnych przedsiębiorców nominując ich do Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta. Mowa o przedsiębiorcach w szerokim sensie – ludziach biznesu, wizjonerach i innowatorach, a także działaczach społecznych.

„Szukamy ludzi, którzy pokazują dobitnie, że mimo problemów, barier i przeciwności losu można osiągać swoje cele, sukcesy, a następnie dzielić się nimi z otoczeniem” – wyjaśnia Dariusz Mioduski, Przewodniczący Kapituły Nagrody i Wiceprezes Polskiej Rady Biznesu.

Od 25 lat polscy przedsiębiorcy zapewniają miejsca pracy, budują dobrobyt, stabilizację i poczucie bezpieczeństwa. Dokonują tego w większości przypadków bez rozgłosu, ciężką, codzienną pracą, walcząc z licznymi barierami, przeciwnościami losu, własnymi słabościami. Wielu z tych niezwykle wartościowych ludzi jest stosunkowo nieznanych i nieobecnych w telewizji, czy na pierwszych stronach gazet. Tymczasem ich historie mogłyby służyć jako inspiracja do wiary we własne siły, działania na rzecz siebie i bliskich oraz dzielenia się osiąganymi sukcesami.

Kandydatów do „biznesowych oskarów”, jak określa się Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta, można zgłaszać do końca stycznia 2014 r. w trzech kategoriach tj. „Sukces”, „Wizja i innowacje” oraz „Działalność społeczna”. Następnie 20-osobowa Kapituła Nagrody wyłoni po trzech finalistów w każdej z kategorii. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas uroczystej Gali 15 maja 2014, która jak co roku transmitowana będzie na żywo przez telewizję TVN24. Zwycięzca każdej z trzech kategorii otrzyma 100 tys. zł.

„Polacy są przedsiębiorcami, bo od ćwierć wieku pokazują, że trudności można pokonywać, a życiowe i zawodowe cele można osiągać. Przedsiębiorczość to nie tylko biznes. To postawa ludzi wyznających te same wartości – w życiu, pracy zawodowej, działalności społecznej. To życiowa odwaga, otwartość na innych ludzi, chęć tworzenia, dzielenia się, pokonywania własnych słabości. To postawa zasługująca na uznanie i promocję.” – tłumaczy Dariusz Mioduski, Przewodniczący Kapituły Nagrody.

Więcej informacji, kontakt z Kapitułą, Laureatami Nagrody:

Biuro Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta

Terminarz III. edycji Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta:

  • 20 listopada 2013 – 31 stycznia 2014 – przyjmowanie zgłoszeń kandydatów od Instytucji Nominujących
  • 2 kwietnia 2014 – ogłoszenie 9 Nominacji
  • 15 maja 2014 – uroczysta Gala finałowa  i ogłoszenie Zwycięzców w 3 kategoriach

Kapituła III. edycji Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta:
Dariusz Mioduski, Przewodniczący Kapituły
Aldona Wejchert
prof. Leszek Balcerowicz
Waldemar Dąbrowski
prof. Michał Kleiber
Alicja Kornasiewicz
Jerzy Koźmiński
Tomasz Mikołajczak
Zbigniew Niemczycki
Monika Olejnik
Marian Owerko
Jacek Szwajcowski
Paweł Rymarz
Wojciech Pawłowski
Paweł Kastory
Mariusz Walter
Agata Wejchert-Dworniak
Mariusz Andrukiewicz (Laureat 2013)
Rafal Brzoska (Laureat 2013)
prof. Paweł Buszman (Laureat 2013)
Wojciech Sobieraj (Laureat 2013)

Dotychczasowi Laureaci Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta:
2013

  • Paweł Buszman – American Heart of Poland
  • Wojciech Sobieraj – Alior Bank
  • Mariusz Andrukiewicz – Stowarzyszenie „Być Razem”
  • Rafał Brzoska – Integer.pl S.A

2012

  • Wojciech Inglot – Inglot Cosmetics
  • Adam Kiciński – CD Projekt Red
  • ks. Jacek Stryczek – „Szlachetna Paczka”

Polska Rada Biznesu została założona w kwietniu 1992 roku przez prezesów największych firm działających w Polsce. Ideą przyświecającą powołaniu Polskiej Rady Biznesu było stworzenie apolitycznej instytucji zrzeszającej przedstawicieli najbardziej znaczących podmiotów gospodarczych. Od początku istnienia reprezentuje ona interesy przedsiębiorców i pracodawców. Obecnie, Polska Rada Biznesu jest najbardziej prestiżową i elitarną instytucją, do której należą wyróżniający się reprezentanci świata biznesu w Polsce. Od dwudziestu lat prowadzą działania mające na celu aktywizację krajowej gospodarki, kreowanie nowych standardów oraz wsparcie inicjatyw społecznych i filantropijnych.

Jan Wejchert to jeden z najwybitniejszych polskich przedsiębiorców. Współtwórca Grupy ITI, wiodącej grupy medialnej w Polsce. Współzałożyciel Polskiej Rady Biznesu. – Pełen pasji lider, niekonwencjonalny wizjoner, nieafiszujący się swoją działalnością filantrop – tak o Janie Wejchercie mówią partnerzy, współpracownicy i przyjaciele. Nagroda Polskiej Rady Biznesu jego imienia, odzwierciedla to, co Jan Wejchert cenił najbardziej – wartości, jakimi kierował się w życiu i zasady, które przyświecały mu w kontaktach zawodowych.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.