Saxo Bank uruchamia portal łączący funkcje społecznościowe z platformami inwestycyjnymi – Portal PR - 24PR
Saxo Bank uruchamia portal łączący funkcje społecznościowe z platformami inwestycyjnymi

23.01.2014 Kategoria: Social media. Autor: admin

Saxo Bank pokazał dziś w Kopenhadze wersję beta nowej internetowej społeczności dla poważnych inwestorów, TradingFloor.com. Nowy portal pozwala inwestorom z całego świata dzielić się informacjami o swoich transakcjach z innymi i zmienia inwestowanie w doświadczenie społeczne.

„Chcemy uwolnić siłę traderów z całego świata, płynącą z ich wzajemnych relacji, umożliwiając im kontaktowanie się przez Internet z doświadczonymi inwestorami z całego świata, zmęczonymi przekazem sprzedawców z tradycyjnych banków” – napisali współzałożyciele i dyrektorzy generalni Saxo Bank, Kim Fournais i Lars Seier Christensen, we wspólnym oświadczeniu.

Na nowej stronie, dostępnej już pod adresem: beta.tradingfloor.com, inwestorzy mogą udostępniać informacje o swych transakcjach społeczności, w której wszystkie dane na temat wyników są weryfikowane. Dzięki temu użytkownicy mogą mieć pewność co do wyników osiąganych przez tych, których chcą obserwować czy naśladować. Saxo Bank, specjalistyczny bank do inwestycji online z siedzibą w Danii, jest pierwszym większym graczem w świecie finansów, którzy wprowadza do swej oferty inwestowanie społecznościowe w oparciu o szeroki wachlarz aktywów.

Zdaniem Kima Fournais i Larsa Seiera Christensena może to być istotna zmiana reguł gry:

„Po raz pierwszy zrewolucjonizowaliśmy inwestowanie przez Internet w 1998 r. Teraz chcemy udemokratycznić dostęp do inwestycji i zarządzania funduszami, otwierając ten skądinąd zamknięty świat. Umożliwiamy traderom otwarte dzielenie się informacjami o dokonywanych transakcjach, wchodzenie w interakcje, publikowanie komentarzy i strategii, dyskusje, obserwowanie i naśladowanie siebie nawzajem. Naszym zdaniem może to radykalnie zmienić podejście do inwestowania na rynku walutowym, w CFD, opcje, kontrakty terminowe, obligacje, a w przyszłości także i akcje, przez co inwestowanie stanie się doświadczeniem społecznym” – powiedzieli.

„Na  TradingFloor.com w nowej wersji można zobaczyć, co najlepsi traderzy robią ze swymi pieniędzmi w dowolnie wybranej klasie aktywów. Celowo uwzględniamy jedynie prawdziwych traderów z prawdziwymi rachunkami, obracających własnymi pieniędzmi, tak by stworzyć społeczność dla poważnych inwestorów” – dodają.

Nowa wersja TradingFloor.com oferuje także szereg cennych materiałów, takich jak wiadomości i opinie rynkowe, dane, analizy i koncepcje inwestycyjne zespołów badawczych Saxo Bank oraz autorów o statusie VIP. Aktualizowany w czasie rzeczywistym strumień transakcji pokaże, jakie są bieżące nastroje na rynku. Do Saxo dołączył wielokrotnie nagradzany korespondent ITV Angus Walker, który wraz z Owenem Thomasem, byłym prezenterem programów w telewizji Bloomberg i BBC World, będzie gospodarzem portalowego kanału telewizji na żądanie, przekazując relacje wprost z parkietu Saxo Bank.

Saxo Bank

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.