10 odsłon PR – Portal PR - 24PR
10 odsłon PR

11.02.2014 Kategoria: Książki. Autor: admin

Na rynku pojawiła się nowa książka o Public Relations – „10 odsłon PR” Agnieszki Żelazko. Publikacja jest skierowana do początkujących przedsiębiorców, którzy chcieliby samodzielnie realizować podstawowe działania PR.

10odsłonPR– Coraz więcej Polaków ma pomysł na swój biznes. Zakładają sklepy, restauracje, świadczą usługi fotograficzne, graficzne lub turystyczne. Każda branża jest inna, ale dzisiejszych przedsiębiorców cechuje jedno: wielofunkcyjność. Dopóki nie zarobią pierwszych pieniędzy, będą samodzielnie odpowiadać za księgowość, logistykę, produkcję, reklamę i PR. Powinni mieć jasny i konkretny poradnik jak się za to zabrać. Mam nadzieję, że udało mi się taki stworzyć – podkreśla Agnieszka Żelazko, autorka publikacji.

Zawartość
Jak zaplanować działania PR w małej firmie? Gdzie kończy się marketing, a zaczyna PR? Czy Public Relations jest rzeczywiście za darmo? Czy media regionalne mają jakiekolwiek znaczenie? Czy warto nagrywać dźwięki radiowe i jak to zrobić? Po co pozyskiwać patronaty medialne? Czy przedsiębiorca faktycznie musi sam przygotowywać teksty dla prasy? Jak to zrobić? Co znaczy sformułowanie „speaking opportunities”? Jak pozyskać kontakty do dziennikarzy? Czy warto robić konferencję prasową? To tylko niektóre tematy poruszone w książce „10 odsłon PR”. Wiedza jest usystematyzowana i przedstawiona w dziesięciu praktycznych rozdziałach. Każdy z nich zawiera przykłady i opisy konkretnych narzędzi.  – Już wiem, że za chwilę powstanie druga książka z tego samego cyklu. Chciałabym szerzej napisać o komunikacji w mediach społecznościowych, CSR oraz działaniach Employer Brandingowych, które mogą być z powodzeniem realizowane przez małe firmy – podkreśla Agnieszka Żelazko.

Nota o Autorce

Autorka jest założycielką i dyrektorem zarządzającym Grupy BRM. Przez trzy lata pracowała jako PR Manager w Banku Ochrony Środowiska. Wcześniej odpowiadała za działania PR dla db kredyt – Linii Biznesowej Deutsche Bank PBC. Pracowała również jako redaktor w agencjach wydawniczych. Jednym z pierwszych projektów PR, w który była zaangażowana, dotyczył HBO Polska. Jest absolwentką Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej (Uniwersytet Jagielloński), Zarządzania Informacją i Mediami (WSZ Rzeszów) oraz London School of Public Relations. Od kilku lat prowadzi szkolenia dotyczące PR, jest autorką wielu tekstów specjalistycznych publikowanych na portalach i w magazynach branżowych. Prywatnie jest autorką trzech książek beletrystycznych. Jedna z nich została nominowana w 2011 roku do Literackiej Nagrody Europy Środkowej ANGELUS.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.