7 w skali Beauforta: Baltic Park Molo – w Świnoujściu powieje luksusem – Portal PR - 24PR
7 w skali Beauforta: Baltic Park Molo – w Świnoujściu powieje luksusem

05.02.2014 Kategoria: NIERUCHOMOŚCI. Autor: admin

Świnoujście jest jednym z najważniejszych miejsc turystycznych na mapie Polski. Popularnie zwane krainą 44 wysp co roku przyciąga rzesze turystów tak z Polski, jak i zza granicy pragnących spędzić wakacje nad  Bałtykiem. Zawsze jednak to miasto spychane było trochę na boczny tor przez inne, nadmorskie metropolie takie jak: Kołobrzeg, Szczecin czy Gdańsk. Mimo to liczba odwiedzających stale rośnie, a przewiduje się, że będzie ich jeszcze więcej,  albowiem  już niedługo rusza projekt, który nada temu miastu nowe oblicze i niczym wzburzona fala solidnie wstrząśnie  branżą turystyczną w całym regionie.

Baltic Park Molo, bo taką nazwę nosi to przedsięwzięcie, jest pomysłem spółki Zdrojowa Invest mającej w swym posiadaniu między innymi Marine Hotel w Kołobrzegu. Tak naprawdę mieszkańcy i turyści mogli zacząć coś przeczuwać już w 2011 roku, ponieważ między promenadą a główną plażą została zakupiona działka o powierzchni 2,2ha. Niespełna rok później został ogłoszony konkurs z SRAP na koncepcję tego prestiżowego przedsięwzięcia. Cały projekt zostanie ukończony w 2020 roku jednak już w przyszłym roku zostanie zakończona  budowa apartamentowców z całym asortymentem usługowo- sportowym. W tych dwóch budynkach mieścić się będzie 61 mieszkań w tym prawie wszystkie z widokiem na morze i kilkanaście lokali użytkowych. Tak więc już niebawem mieszkańcy i odwiedzający Świnoujście będą mogli spędzać czas w mieszczących się blisko plaży restauracjach czy aktywnie spędzać wakacje grając przykładowo w tenisa przy akompaniamencie nadmorskich fal. Wiosną 2014 ruszy budowa jednego z dwóch flagowych hoteli, mających wyznaczać nowe trendy turystyczne. Pierwszy budynek ma mieć 13 kondygnacji i będzie to najwyższy budynek w całym mieście( nie licząc latarni), mieścić się będzie w nim 340 pokoi dodatkowo  własny aquapark, strefa SPA & Wellness oraz jedna z największych sal konferencyjnych w Polsce. Na dachu wieżowca    znajdzie się basen z iluzją nieskończoności (tzw. infinity edge). Ponadto wybudowana zostanie publiczna promenada prowadząca z kompleksu prosto na plażę. Drugi, 8 piętrowy hotel ma być już dopracowaniem całej inwestycji. W mniejszym budynku mieścić się będzie 170 pokoi. Cały kompleks dodatkowo zostanie wyposażony w restauracje kawiarnie, kluby i kręgielnie. Ukoronowaniem  całej inwestycji ma być piękne molo, na którego końcu będzie znajdować się restauracja. Cały  projekt ma kosztować 250 mln zł (bez molo) i najpewniej stanie się perłą i centralnym miejscem Świnoujskiej turystyki.

Wyobraźmy więc sobie przyjazd do takiego kompleksu. Od wejścia nowoczesny i przestronny design napełnia nas przekonaniem, że to będą udane wakacje. Zaraz po rozpakowaniu walizek ruszamy do zwiedzania. Korty tenisowe, kręgielnie czy baseny z pewnością wypełnią nasz czas i naszych bliskich. Ileż jednak można siedzieć w hotelu! Tak więc wraz z rodziną wychodzimy z klimatyzowanego budynku i idziemy promenadą w kierunku plaży. Nadmorska bryza lekko ochładza nasze ciała a wiatr nie pozwala odczuć zmęczenia naszym ciałom. Po całym dniu na plaży wreszcie możemy zjeść smaczną kolację w restauracji na molo leniwie wpatrując się w fale i stopniowo zachodzące słońce. Wieczorem po powrocie do hotelu i odświeżeniu się znowu można wyruszyć na nocne zwiedzanie. Tym razem już sami, bez dzieci, które zmęczone nadmorskimi atrakcjami już dawno zasnęły. Nocą kompleks także żyje własnym życiem, otwarte kawiarnie, bary i kluby zachęcają miejscowych i przyjezdnych do wspólnej integracji. Po całym dniu i nocy pełnej przygód możemy wreszcie przyjść do swojego pokoju i szczęśliwie zasnąć. Trzeba przecież przywitać jutrzejszy dzień także pełen wrażeń.

To tylko skromne marzenia autorów tekstu jednak każdy z Was ma własne. Może właśnie one ziszczą się w tym jeszcze niewybudowanym kurorcie. Jaka szkoda, że powstanie on dopiero za kilka lat, marzyć można jednak już teraz, nikt nam przecież tego nie zabroni.

Jarosław Mikołaj Skoczeń

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.