Grupa finansowa Profireal Group debiutuje na rynku rosyjskim – Portal PR - 24PR
Grupa finansowa Profireal Group debiutuje na rynku rosyjskim

06.02.2014 Kategoria: Wieści za spółek. Autor: admin

Grupa finansowa Profireal Group zadebiutowała na rosyjskim rynku pożyczek konsumenckich ze swoją marką kredytową PROFI CREDIT. Pierwsze trzy filie zostały założone w St. Petersburgu we współpracy z grupą J&T. W nadchodzących latach firma zamierza znaleźć się w pierwszej trójce pożyczkodawców w europejskiej części Rosji.

Rynek rosyjski jest dla nas wielkim wyzwaniem ze względu na segment pożyczek konsumenckich, który jest jednym z najszybciej rosnących na świecie. Według agencji ratingowej Expert RA, ilość wypłaconych w Rosji pożyczek rośnie ponad trzykrotnie z roku na rok – mówi David Chour, Prezes Zarządu w Profireal Group.

PROFI CREDIT udziela pożyczek zarówno poprzez swoją sieć Doradców Finansowych i Internet, jak i biura sprzedaży. Klienci mogą wnioskować o pożyczki w wysokości od 5 000 do 70 000 rubli z okresem kredytowania od 1 do 12 miesięcy. Z biegiem czasu wysokość pożyczek oraz okres kredytowania zostaną podwyższone.

Zakładamy, że średnia wartość pożyczki wyniesie od 25 000 do 30 000 rubli. Do końca 2014 roku planujemy otworzyć 15 nowych filii w St. Petersburgu, a w 2015 chcielibyśmy rozszerzyć naszą działalność na inne regiony – prognozuje Ondrej Smakal, Globalny Dyrektor ds. Marketingu w PROFI CREDIT.

Rosyjskimi oddziałami PROFI CREDIT będzie kierował Nikolai Kolev, wieloletni Dyrektor Wykonawczy w PROFI CREDIT Bułgaria. W Rosji, Profireal Group będzie współpracować z grupą J&T, która posiada własny bank w Moskwie.

Współpracujemy z Profireal Group w zakresie finansowania jej działalności na terenie Europy Centralnej. Cieszymy się, że nasza współpraca jest poszerzana i wierzymy w sukces PROFI CREDIT na rynku rosyjskim – mówi Stepan Aser, Dyrektor Generalny Banku J&T.

PROFI CREDIT działa obecnie na terenie Czech, Słowacji, Polski oraz Bułgarii. Od 2000 roku przyznała swoim klientom ponad 700 000 pożyczek o łącznej wartości ponad 1,37 miliarda euro. Firma wykorzystuje własną sieć Doradców Finansowych, których w całej Europie zatrudnia ponad 6000.

Rosja zdecydowanie nie jest ostatnim krajem, o który zamierzamy poszerzyć naszą działalność. Obecnie analizujemy rynki w Południowej Ameryce i Azji – podsumowuje David Chour.
***
Profi Credit Poland Sp. z o.o. to jedna z wiodących firm, udzielających pożyczek gotówkowych na okresy dłuższe, niż 1 rok. Zbudowała produkty zarówno dla sektora klienta indywidualnego, jak i dla sektora mikro- i małych przedsiębiorstw. W latach 2004 – 2008 spółka prowadziła działalność pod nazwą Profireal. Firma należy do grupy Profireal SE z siedzibą w Holandii. Grupa prowadzi działalność również w innych państwach Europy: Bułgarii, Czechach, Słowacji i Rosji. W Profi Credit współpracuje z grupą ponad 1000 doradców bezpośrednio obsługujących klienta.
CORE PR

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.