Rafał Motriuk z IAR wyróżniony w konkursie onkologicznym – Portal PR - 24PR
Rafał Motriuk z IAR wyróżniony w konkursie onkologicznym

05.02.2014 Kategoria: Konkursy. Autor: admin

4 lutego Rafał Motriuk, korespondent naukowy Informacyjnej Agencji Radiowej Polskiego Radia, otrzymał wyróżnienie w konkursie dla dziennikarzy rozwijających społeczną świadomość na temat raka oraz przyczyniających się do propagowania wiedzy z zakresu diagnostyki i leczenia nowotworów.

Ogólnopolski konkurs onkologiczny dla dziennikarzy zorganizowany przez Polskie Towarzystwo Onkologiczne i Fundację im. dr Macieja Hilgiera skierowany był do dziennikarzy wszystkich mediów, zarówno ogólnopolskich jak i regionalnych. Spośród 39 nadesłanych zgłoszeń, jury doceniło m.in. pracę Rafała Motriuka, dziennikarza Informacyjnej Agencji Radiowej.

Wyróżniony materiał, przygotowany dla radiowej Trójki, mówi o budzących silne kontrowersje programach badania piersi u kobiet pod kątem nowotworów, czyli o przesiewowych badaniach mammograficznych.

Laureatką konkursu została Lilii Wilczyńska z Telewizji Kaszuby. Poza Rafałem Motriukiem jury wyróżniło także Karolinę Kasperek z Tygodnika Rolniczego.

Agencja Promocji – Polskie Radio S.A.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.