Spółka AB nagrodzona w Monako podczas DISTREE EMEA 2014 – Portal PR - 24PR
Spółka AB nagrodzona w Monako podczas DISTREE EMEA 2014

17.02.2014 Kategoria: Konkursy. Autor: admin

Wrocławski dystrybutor został uhonorowany w kategorii EMEA Distributor Initiative of the Year. Projekty były oceniane pod kątem kreatywności, innowacyjności oraz wpływu na firmę i rynek. Istotne były również ich mierzalne efekty. Przedsięwzięciem, które zostało zgłoszone do tegorocznego konkursu przez AB S.A. i spotkało się z uznaniem jury, był relaunch marki Optimus.

Optimus Sp. z o.o. to sieć franczyzowa dla małych i średnich integratorów IT, która umożliwia im zwiększenie udziałów w rynku przetargów oraz projektów informatycznych w takich sektorach jak administracja publiczna, edukacja, a także przedsiębiorstwa prywatne. Uczestnicy sieci mogą otrzymać m.in. korzystne pożyczki na realizację projektów informatycznych oraz leasing całości projektu w ramach usługi OptiFinance, specjalne warunki handlowe i ubezpieczeniowe, usługi logistyczne czy dedykowane szkolenia. Optimus zapewnia nie tylko wiedzę, doświadczenie i zaangażowanie najlepszych polskich specjalistów na rynku IT, ale także produkty przeznaczone dla profesjonalistów – komputery, stacje robocze oraz serwery.

„Nagroda EMEA Distributor Initiative of the Year to ogromne wyróżnienie dla AB S.A. Stanowi również potwierdzenie, że relaunch marki Optimus został doceniony również poza granicami Polski. Obecnie, po pół roku działalności, Optimus może pochwalić się 27 partnerami,dla których przynależność do sieci franczyzowej oznacza podniesienie standardu usług na rynku lokalnym i większe możliwości biznesowe. Stale powiększa się również oferta sprzętu sygnowanego logiem Optimus – wśród ostatnich nowości są specjalistyczne stacje robocze Medical, przeznaczone dla placówek służby zdrowia” – mówi Andrzej Przybyło, Prezes Zarządu AB S.A.

Grupa AB to największy dystrybutorów IT i elektroniki użytkowej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Notowana na warszawskiej GPW spółka prowadzi działalność w Polsce, Czechach i na Słowacji sprzedając produkty największych światowych producentów nowoczesnych technologii do ponad 15 000 tysięcy partnerów handlowych. Obok ugruntowanej już pozycji na rynku sprzętu IT, Grupa AB z sukcesem prowadzi dystrybucję elektroniki użytkowej i produktów związanych z telefonią komórkową, poszerzając portfel produktów i poprawiając zyskowność działalności w związku z wykorzystaniem efektu skali.
Optimus Sp. z o.o. należy do  Grupy AB  od 2013 roku. Pod marką Optimus powstała  sieć franczyzowa dla małych i średnich integratorów IT. Optimus zapewnia partnerom finansowe, organizacyjne i marketingowe wsparcie na rynku przetargów oraz projektów informatycznych. Ponadto, Optimus produkuje pod marką własną serwery, komputery osobiste i przemysłowe oraz systemy Digital Signage.

ITBC Communication Sp. z o. o.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.