ZTE Open C i ZTE Open II z systemem operacyjnym Firefox OS – Portal PR - 24PR
ZTE Open C i ZTE Open II z systemem operacyjnym Firefox OS

25.02.2014 Kategoria: Telefony. Autor: admin

ZTE, globalny producent i dostawca nowoczesnych urządzeń oraz technologii telekomunikacyjnych zaprezentował w Barcelonie na Mobile World Congress dwa nowe, innowacyjne smartfony z systemem operacyjnym Firefox OS, ZTE Open C i ZTE Open II.

ZTE Open C jest jednym z pierwszych urządzeń przystosowanych do pracy w najnowszej wersji Firefox OS i zaprojektowanym tak by zoptymalizować stosunek ceny urządzenia do jego jakości. Z kolei ZTE Open II jest unowocześnioną wersją popularnego ZTE Open, który został wprowadzony do sprzedaży przez Telefónicę w sześciu krajach w 2013 roku. Łącząc doskonały wygląd z najnowszym i otwartym systemem operacyjnym Firefox OS, ZTE Open II zapewnia wysoki komfort użytkowania w bardzo przystępnej cenie .

Intensywna współpraca ZTE z Mozillą wynika z tego, że kładziemy duży nacisk na oczekiwania klientów, którzy chcą innowacyjnych urządzeń w przystępnej cenie. Prezentując nie jeden,  lecz dwa modele z nową wersją Firefox OS, dostarczamy klientom najnowsze rozwiązania mobilne dostępne na rynku.”powiedział Kan Yulun, Prezes ZTE Mobile Devices na rynki EMEA & LATAM oraz Wiceprezes ZTE Corporation.

ZTE_OPEN_C_2

„ZTE wprowadzając ZTE Open był jednym z pierwszych partnerów Mozilli, który udostępnił telefon z Firefox OS. Ściśle współpracowaliśmy rozwijając nową platformę. ZTE Open C
i ZTE Open II to najnowsze przykłady ewolucji, jaką przeszedł system Firefox OS w ramach wprowadzania najnowszych technologii sieciowych dla smartfonów.” – powiedział dr Li Gong, Wiceprezes Mozilla Mobile Devices i Prezes Mozilla Asia Operations.

 

Firefox OS jest otwartym systemem operacyjnym opartym na technologii sieciowej. Jego prosty interfejs użytkownika oferuje pełen zestaw funkcji i aplikacji stworzonych w technologii HTML5, takich jak aparat, komunikator, SMSy i gry. Korzystanie z aplikacji sieciowych zużywa mniej zasobów urządzenia. Oznacza to, że użytkownicy mogą korzystać z wyższej wydajności w bardziej przystępnej cenie. ZTE Open C umożliwia dwukierunkową synchronizację kontaktów oraz posiada unikalną, adaptacyjną i szybką funkcję wyszukiwania.

ZTE Open C zapewnia wysoką wydajność działania dzięki dwurdzeniowemu procesorowi Qualcomm™ 200 ® Snapdragon o taktowaniu 1,2 GHz na rdzeń.  Ponieważ system operacyjny Firefox OS potrzebuje mniej zasobów, dzięki czemu jest mniej energochłonny, bateria o pojemności 1400 mAh ZTE Open C pozwala na oglądanie filmów lub słuchanie muzyki
przez sześć do ośmiu godzin. ZTE Open C oferowany będzie w sześciu wersjach kolorystycznych – ciemnoniebieskiej, jasnoniebieskiej, turkusowej, czerwonej, białej i pomarańczowej.

ZTE jest przekonane, że system operacyjny Firefox na urządzenia mobilne ma przed sobą wielką przyszłość. Producent zakłada sprzedaż Open C i Open II na poziomie miliona sztuk
do końca roku 2014. W przyszłości ZTE zamierza rozwijać linię smartfonów działających w oparciu o system Firefox, zarówno tych z niższej jak i z górnej półki. Do 2015 roku ZTE planuje wypuścić jeszcze jeden smartfon z systemem Firefox OS i 4,5 calowym wyświetlaczem.

Smartfony z Firefox OS są kluczowym elementem strategii rozwoju ZTE w Europie i Ameryce Łacińskiej, gdyż ze względu na swoją przystępną cenę świetnie nadają się dla klientów rozpoczynających swoją przygodę z tymi urządzeniami. Intensywna współpraca Mozilli i ZTE rozpoczęła się podczas ubiegłorocznych targów MWC, kiedy to został zaprezentowany pierwszy model – ZTE Open. Został on wprowadzony do sprzedaży przez Telefónicę w Hiszpanii, Wenezueli, Kolumbii, Peru, Meksyku i Urugwaju. Następnie, był dystrybuowany
za pośrednictwem platformy eBay w USA i Wielkiej Brytanii. Również w przypadku ZTE Open C i ZTE Open II, ZTE planuje sprzedaż tych modeli poprzez eBay oraz inne platformy
e-commerce.

ZTE Open C i ZTE Open II można zobaczyć na stoisku ZTE na Mobile World Congress znajdującym się w następującej lokalizacji: Hall 3, Stand 3G30 & 3F30.

ZTE Open C specyfikacja:

System operacyjny: Firefox OS

Sieć: GPRS/WCDMA/HSPA+

Aparat: 3 Mpx

Ekran: 4 cale WVGA (800 × 480 pikseli)

Procesor: dwurdzeniowy Qualcomm Snapdragon 200  / 1.2 GHz na rdzeń

Pamięć: 512 MB RAM + 4 GB ROM

Bateria: 1400 mAh

Wymiary: 126 × 64.7 × 10.8 mm

ZTE Open II specyfikacja:

System operacyjny: Firefox OS

Sieć: GPRS/WCDMA/HSPA+

Aparat: 2 Mpx

Ekran: 3.5 cala HVGA (480 × 320 pikseli)

Procesor: MSM8210 / 1.2 GHz

Pamięć: 256 MB RAM + 2 GB ROM

Bateria: 1150 mAh

Wymiary: 118 × 61 × 10.5 mm

ZTE

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.