Discover – nowa linia biznesowa firmy Gamma – Portal PR - 24PR
Discover – nowa linia biznesowa firmy Gamma

03.03.2014 Kategoria: Szkolenia. Autor: admin

Firma Gamma, specjalizująca się w szkoleniach, uruchomiła nową linię biznesową – Gamma Discover. Zajmuje się ona projektowaniem oraz prowadzeniem niestandardowych działań, będących odpowiedzią na nietypowe zapotrzebowania działów Human Resources.

Gamma Discover powstała jako odpowiedź na oczekiwania działów Human Resources poszukujących nowych, efektywnych i ciekawych sposobów na zmotywowanie, zintegrowanie czy przeszkolenie pracowników. Wiele firm, zwłaszcza dużych korporacji, poszukuje bowiem zajęć wychodzących poza szkoleniową przeciętność. Typowe szkolenia, podczas których przez kilka godzin trener o czymś opowiada, a potem uczestnicy odgrywają „scenki”, nie zawsze odnoszą pozytywny skutek. Zwłaszcza w przypadku osób z dużym stażem pracy istnieje ryzyko powtarzalności szkoleń i znudzenia nimi. Powoduje to raczej negatywny efekt, zamiast przynosić korzyści firmie i pracownikowi. Odpowiedzią nie jest jednak zamawianie kolejnych, podobnych do siebie szkoleń, ale skorzystanie z projektów wychodzących poza rutynę – zarówno tematyką, jak i przebiegiem. Może to być udział w sztuce teatralnej – zamiast kolejnych warsztatów ze sztuki występowania publicznego. Poszukiwania nocą w lesie rzekomo zaginionego nastolatka – zamiast odgrywania „scenek” z zakresu współdziałania w zespole. Symulacja walki z zagrożeniem katastrofą w elektrowni jądrowej – zamiast „scenek” z zakresu radzenia sobie z sytuacjami kryzysowymi odgrywanymi przed kolegami z działu. Takie działania – oraz wiele innych – znaleźć można w ofercie Gamma Discover, specjalizującej się w grach scenariuszowych, LARPach (Live Action Role-Playing, czyli odgrywanie roli na żywo) czy sztukach korporacyjnych.

Aby wyobrazić sobie, jaki jest zakres naszych działań, najlepiej jest obejrzeć film „Gra” w reżyserii Davida Finchera. W odpowiedzi na zapotrzebowanie naszych klientów kreujemy realne środowisko, w którym uczestnicy nie potrafią odróżnić prawdy od fikcji. Dzięki temu możemy poznać ich autentyczne reakcje i sposoby radzenia sobie z wyzwaniami.  – powiedział Marcin Juchniewicz, dyrektor projektu Gamma Discover – W jednym z naszych projektów, dzięki skomplikowanej intrydze, udało nam się przekonać grupę sprzedawców z firmy farmaceutycznej, że biorą udział w prawdziwej akcji ratunkowej i poszukiwaniach zaginionego w lesie nastolatka. Dzięki skonfrontowaniu ich z prawdziwymi przeciwnościami przyrody mogliśmy obserwować, jak radzą sobie w realnym środowisku, a nie w środowisku sali szkoleniowej. Takie obserwacje, poddane analizie, dały mnóstwo informacji zarówno samym pracownikom, jak i działowi HR.

W ramach Gamma Discover każdy projekt tworzony jest pod kątem potrzeb konkretnego klienta. Oczywiście mamy wiele sprawdzonych scenariuszy, ale zawsze, we współpracy z działem HR danego klienta, dążymy do tego aby wygenerować propozycje w 100 % uszyte na miarę. – podkreśla Marcin Juchniewicz. Wyróżnikiem Gamma Discover jest nie tylko bogactwo zróżnicowanej oferty oraz jej indywidualne przygotowywanie. Dzięki wieloletniej obecności na rynku i dbałości o jakość, firmie udaje się angażować do projektów osoby czy instytucje rozpoznawalne przez większość Polaków, ale zazwyczaj niekojarzone z tematyką zajęć szkoleniowych, integracyjnych czy motywacyjnych. Scenariusze LARPów pisze dla Gamma Discover Jakub Ćwiek – najbardziej utalentowany i uznany pisarz fantasy młodego pokolenia, laureat prestiżowej Nagrody im. Janusza A. Zajdla roku 2011, do której był nominowany dziewięciokrotnie. Sztuki korporacyjne, które przygotowują profesjonalni trenerzy, animatorzy, scenografowie oraz reżyserzy, mogą być wystawione zarówno w siedzibie lub miejscu wskazanym przez klienta, jak również na deskach OCH-Teatru Krystyny Jandy, z którym Gamma Discover współpracuje na stałe. Z firmą współpracują także znakomici i lubiani artyści, tacy jak Agata Kulesza, Arkadiusz Jakubik, Wojciech Smarzowski, Robert Więckiewicz, Kinga Preis czy Bartłomiej Topa.

Na taką skalę, z takim doświadczeniem oraz zapleczem i siecią kontaktów nie działa nikt w naszym kraju. – zaznacza Marcin Juchniewicz. – Mam nadzieję, że coraz więcej firm będzie chciało zaoferować swoim pracownikom prawdziwe wyzwania i zabawę, a jednocześnie materiał do refleksji i pracy nad sobą.v

Szczegółowe informacje o Gamma Discover można znaleźć pod adresem www.gammadiscover.pl

Gamma

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.