hub:raum Kraków inwestuje w trzy europejskie startupy – Portal PR - 24PR
hub:raum Kraków inwestuje w trzy europejskie startupy

18.03.2014 Kategoria: STARTUP. Autor: admin

Centrum innowacyjności dla przedsiębiorców z Europy Środkowo-Wschodniej rozpoczęło właśnie współpracę z trzema startupami – Collar Pocket (Polska), Thapir (Słowacja) i Omnipaste (Rumunia). Każdy zespół otrzyma wsparcie finansowe na rozwój swojego projektu, wsparcie mentorów oraz dostęp do ponad 130 milionów klientów w 12 europejskich krajach poprzez łączenie z ofertami operatorów Deutsche Telekom, wykorzystywanie istniejących kanałów

Poprzez współpracę ze startupami centrum innowacyjności inwestuje w pionierskie rozwiązania w Europie Środkowo-Wschodniej. Thapir, Omipaste i Collar Pocket otrzymają wsparcie finansowe w dwóch rundach – pre-seed oraz seed. Poza finansowaniem startupy mogą liczyć na pomoc mentora, który będzie wspierać zespół merytorycznie. Ponadto, dzięki Deutsche Telekom centrum innowacyjności daje możliwość wprowadzenia produktu lub usługi na 12 europejskich rynkach poprzez kampanie marketingowe, dostęp do usług telefonicznych czy dołączenie produktu lub usługi do oferty telekomu.

„Darzę te projekty dużą sympatią, dlatego cieszę się, że możemy ze sobą współpracować. Będziemy wspierać zespoły zwłaszcza w szybkim wprowadzeniu produktów lub usług na rynek czy gromadzeniu reakcji klientów na produkt. Będziemy również prowadzić badania marketingowe, które odpowiedzą na pytania dotyczące m.in. użyteczności czy funkcjonalności danego produktu. Ważną kwestią jest także wsparcie techniczne, startupy mogą zastosować rozwiązania, urządzenia i technologie polecone przez telekom w swoich produktach. Dodatkowo zespoły będą mogły wymienić się wiedzą z ekspertami, którzy doradzą im, jak prowadzić biznes. Możliwości są niemal nieograniczone. Jestem pewien, że wkrótce zobaczymy efekty.” – powiedział Jakub Probola, lider hub:raum Kraków.

Trzy inwestycje hub:raum Kraków pochodzą z Europy Środkowo-Wschodniej. Collar Pocket pozwala lepiej dbać o zwierzęta – obroża gromadzi dane o temperaturze, tętnie i położeniu zwierzęcia oraz przesyła je do aplikacji mobilnej właściciela. Thapir dostarcza aplikację na telefon, będącą przeglądem bieżących wydarzeń, koncertów, muzyki na żywo czy właśnie rozpoczynających się warsztatów. Omnipaste, z kolei, udostępnia możliwości interfejsu do zintegrowania w aplikacjach działających na urządzeniach mobilnych, który umożliwi między innymi kopiowanie i wklejanie tekstu pomiędzy urządzeniami, korzystanie z kamery telefonu do rozmowy przez Skype oraz akcelerometru do sterowania komputerem.

Od grudnia ubiegłego roku centrum innowacyjności współpracuje także z Excalibur, którego ideą jest umożliwienie uwierzytelniania użytkownika w różnych serwisach internetowych (np. Facebook, strona internetowa dostawcy energii czy operatora sieci komórkowej) za pomocą telefonu komórkowego.

Startupy zainteresowane współpracą mogą zgłaszać się poprzez stronę internetową: www.applytohubraum.com lub www.hubraum.com/apply.

hub:raum Kraków

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.