Kompania Piwowarska z nowym wiceprezesem ds. finansów – Portal PR - 24PR
Kompania Piwowarska z nowym wiceprezesem ds. finansów

04.03.2014 Kategoria: Handel. Autor: admin

Z początkiem marca 2014 r. funkcję wiceprezesa ds. finansów w Kompanii Piwowarskiej objął Mauricio Patiño Aranda.Zastąpił na tym stanowisku Jana Faryaszewskiego.

Nowy wiceprezes KP jest Kolumbijczykiem, jednak do Polski przybył z Ekwadoru. Już od wielu lat związany jest z grupą SABMiller. Od 2009 r. pełnił funkcję wiceprezesa ds. finansów i członka zarządu w Cervecería Nacional, ekwadorskiej spółce należącej do grupy. Między innymi kierował obszarem komercyjnym i zmianą nastawienia z modelu wolumenowego, skupionego na pojedynczych SKU, do podejścia portfelowego, skoncentrowanego na zarządzaniu przychodami, oraz był odpowiedzialny za opracowanie właściwych narzędzi finansowych do poprawiania efektywności marketingowej. Udało mu się zapewnić firmie stały dwucyfrowy wzrost wskaźnika MEBITA pomimo spadku wolumenu spowodowanego warunkami sprzedażowo-rynkowymi.

Wcześniej, w latach 1987–2009, pracował w innej spółce zależnej SABMiller – Bavaria S.A. w Kolumbii – gdzie zajmował kolejno stanowiska analityka finansowego, managera ds. budżetowania, dyrektora ds. rozliczeń z odbiorcami, dyrektora ds. kontroli finansowej i wreszcie dyrektora ds. planowania finansowego i analiz.

Mauricio Patiño Aranda jest z wykształcenia finansistą (studia magisterskie na Universidad EAFIT w Bogocie); dodatkowo studiował projektowanie systemów na Politécnico Gran Colombiano oraz ukończył studia MBA Universidad de Los Andes w Bogocie. Ma żonę Gladys oraz dwoje dzieci, Carolinę i Juana Diego. Jego pasją jest golf i piłka nożna.

Kompania Piwowarska

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.