Kuba Giermaziak z VERVA Racing Team w elitarnym gronie kierowców Formula E – Portal PR - 24PR
Kuba Giermaziak z VERVA Racing Team w elitarnym gronie kierowców Formula E

05.03.2014 Kategoria: MOTO, Sport. Autor: admin

Kilka tygodni przed inauguracją sezonu wyścigowego Porsche Supercup, Kuba Giermaziak otrzymał wyjątkowe zaproszenie do udziału w najnowszym projekcie twórców Formuły 1, występującego pod oficjalną nazwą FORMULA E.

kgKierowca zespołu VERVA Racing Team, na co dzień znany z serii Porsche Supercup, odbywającej się na wybranych torach Formuły 1, jako jedyny Polak, dołączy do elitarnego grona Formula E Drivers’ Club. Członkostwo w Formula E Drivers’ Club to nie tylko prestiż, ale także  wyjątkowa szansa na udział w oficjalnych testach elektrycznym bolidem – przez wielu ocenianym jako technologia przyszłości.

„Możliwość udziału w tak innowacyjnym projekcie wyścigowym jak Formula E Drivers’ Club to dla mnie nie tylko duże wyróżnienie, ale też ogromna szansa rozwoju. Samochody elektryczne mogą stać się przyszłością motoryzacji. Tym bardziej jestem dumny, że zostałem wybrany do wąskiego grona zawodników – testerów tej nowoczesnej technologii. Ze sportowego punktu widzenia będą to, mam nadzieję, kolejne przejechane kilometry, które przyniosą również korzyść mojemu macierzystemu VERVA Racing Team. Przyznam, że nie mogę się już doczekać jazdy elektrycznym bolidem” – skomentował zaproszenie Kuba Giermaziak.

Udział Kuby Giermaziaka w projekcie daje mu szansę testowania Spark Renault SRT 01E Formula E Car – pojazdu zaprojektowanego przez Spark Racing Technologies we współpracy z konsorcjum firm takich jak m.in. Dallara, McLaren, Williams, Renault, czy Michelin. Zaproszenie do Formula E Drivers Club to możliwość promocji nie tylko dla kierowcy VERVA Racing Team, ale również dla Polski, jako kraju otwartego na nowe technologie.

Kalendarz nowopowstałej serii nie będzie kolidował z dotychczasowymi planami Kuby i pozwoli na połączenie startów w projekcie z udziałem w Porsche Supercup oraz amerykańskim cyklu wyścigów długodystansowych United SportsCar Championship.

Sezon Formula E startuje 13 września 2014 w Chinach, a zakończy się 27 czerwca 2015 w Londynie. Łącznie składać się będzie z 10 weekendów wyścigowych, głównie na torach ulicznych. W nowym projekcie weźmie udział około 20 kierowców w 10 zespołach.

Business Sport Solutions

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.