Lekcja na „+” z nową aplikacją mobilną od firmy VULCAN – Portal PR - 24PR
Lekcja na „+” z nową aplikacją mobilną od firmy VULCAN

27.03.2014 Kategoria: INNE. Autor: admin

Coraz częściej posługujemy się nimi w codziennym życiu, wykorzystując do komunikowania się, wyszukiwania informacji czy czytania ulubionych lektur. Tablety służą nam w firmie, tramwaju, parku, czy domu, jednak mogą być także bardzo pomocne w szkole. O tym, jakie są zalety korzystania z urządzeń i rozwiązań mobilnych w oświacie można się było przekonać podczas konferencji prasowej, organizowanej 26 marca w Szkole Podstawowej Nr 3 w Ząbkach w ramach projektu Microsoft „Szkoła w Chmurze”.

Używanie tabletów podczas zajęć i w bieżącej pracy nauczyciela to bardzo nieodległa wizja szkoły. Pokazowa lekcja, która odbyła się podczas konferencji, dotyczącej najnowszych rozwiązań mobilnych dla nauczycieli, jeszcze bardziej ją przybliżyła. Tego dnia swoją premierę miała mobilna wersja e-dziennika firmy VULCAN – aplikacja Lekcja+. Lekcja+ to uzupełnienie e-dziennika, będącego częścią najnowszego zintegrowanego rozwiązania – Uczniowie Optivum NET+ (inaczej UONET+), obejmującego także witrynę dla rodziców i uczniów oraz narzędzie do obsługi sekretariatu. Z aplikacji mobilnej mogą korzystać nauczyciele, których szkoły wdrożyły UONET+.

Mobilny e-dziennik to nie kaprys

Aplikacje mobilne otwierają przed szkołami nowe możliwości, usprawniając wykorzystywany w coraz większej liczbie placówek dziennik elektroniczny, ułatwiający komunikację na linii szkoła – rodzice i uczniowie. Dzięki rozwiązaniom mobilnym dla systemów Windows lub Android konieczność posiadania komputera i dostępu do sieci w każdej klasie przestaje być barierą, uniemożliwiającą wdrożenie e-dziennika.

„Lekcja+ to specjalna aplikacja na urządzenia mobilne, która zapewnia możliwość pracy w trybie off-line na tańszych niż komputery urządzeniach. Dzięki temu rozwiązaniu rozbudowana infrastruktura internetowa w całej szkole nie jest konieczna. Wystarczy kilka punktów dostępu do Internetu w strategicznych miejscach, m.in. takich jak pokój nauczycielski. Po zakończeniu lekcji efekty pracy z e-dziennikiem, na przykład na tablecie, są przesyłane do aplikacji głównej w punkcie dostępu do Internetu. – mówi Jacek Różycki” – prezes zarządu VULCAN sp. z o.o.

Lekcja+ stanowi nieocenioną pomoc w przypadku wszelkich zajęć, odbywających się poza szkolnymi murami, na przykład lekcji wychowania fizycznego.

Praktyczne narzędzie dla nauczycieli

Dzięki Lekcji+ nauczyciele zawsze mają pod ręką swój aktualny plan zajęć. Aplikacja pełni wszystkie funkcje klasycznego dziennika, jednakże korzystanie z niej jest dużo wygodniejsze. Interfejs, zaprojektowany specjalnie pod kątem ekranu dotykowego, pozwala nie tylko w prosty i przejrzysty sposób sprawdzać frekwencję na zajęciach, odnotowywać nieobecności i spóźnienia, które można w dowolnej chwili skorygować, ale także wystawiać oceny. Nauczyciele mogą także dołączać komentarze do ocen, a nawet całkowicie opierać ocenę na formie opisowej. Komentowanie postępów i osiągnięć wspiera uczniów w ich rozwoju, dzięki wskazywaniu mocnych obszarów, a także tych, nad którymi należy popracować. Lekcja+ pozwala także wystawiać uwagi danym uczniom, czy całej grupie równocześnie, z możliwością natychmiastowego przekazania ich rodzicom, od razu po przełączeniu się w tryb on-line. Wówczas są one dostępne na prywatnej witrynie rodziców.

Aplikacja mobilna Lekcja+_2

Wygoda przede wszystkim

Aplikacja mobilna eliminuje konieczność wymieniania się dziennikiem w sytuacji, gdy zajęcia są prowadzone przez różnych nauczycieli – oddzielnie dla chłopców i dziewczynek Za pomocą Lekcja+ można je prowadzić równolegle. Każdy z nauczycieli ma wgląd w informacje na temat swojej grupy –odnotowuje frekwencję na zajęciach, a także wystawia oceny oraz uwagi. Co więcej, decydując się na prowadzenie lekcji z wykorzystaniem aplikacji, nauczyciel, zgodnie z ustalonym planem lekcji, może własnoręcznie wprowadzić szczegółowe informacje dotyczące realizowanych zajęć (jak np. ich temat). Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystał rozkłady materiałów różnych wydawców podręczników, dostępne w bazowym systemie UONET+.

System UONET+, uzupełniony mobilną aplikacją i urządzeniami przenośnymi, sprawia, że klasyczną szkołę niezwykle łatwo przenieść w XXI w.

VULCAN Sp. z o.o.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.