Nowy odrzutowiec szykuje się do startu – Portal PR - 24PR
Nowy odrzutowiec szykuje się do startu

11.03.2014 Kategoria: Transport. Autor: admin

FLARIS LAR 1, jedyny na świecie wyjątkowo lekki samolot odrzutowy o właściwościach szybowca, przeszedł pomyślnie kolejne testy. To następny krok zbliżający go do pierwszego lotu. Odrzutowiec ma wzbić się w powietrze jeszcze w tym roku.

Samolot odrzutowy FLARIS LAR 1 został poddany w tym roku badaniom:

  • sztywności lotki na skręcanie,
  • sztywności steru kierunku na skręcanie,
  • sztywności usterzenia poziomego na skręcanie,
  • sztywności mechanizmu sterowania sterem wysokości.

To kolejne udane testy. Samolot przeszedł niedawno również badania wytrzymałościowe skrzydła oraz badania podwozia głównego.

„Jestem bardzo zadowolony z wyników testów, bo potwierdziły po raz kolejny nasze założenia. Jesteśmy spokojni o to, że samolot będzie niezawodny w użytkowaniu” – nie kryje dumy Rafał Ładziński, dyrektor projektu Flaris i producent odrzutowca.

Dzięki zastosowanym innowacjom, FLARIS LAR 1 jest wybitnie lekki, ale jednocześnie bezpieczny i wytrzymały. Masa startowa samolotu to zaledwie 1500 kg, co czyni go prawie o połowę lżejszym od najbardziej zbliżonych konkurencyjnych konstrukcji. Konstrukcja całego samolotu została wykonana w całości z certyfikowanych preimpregnatów węglowych.

FLARIS LAR 1 to jednosilnikowy samolot odrzutowy o kompozytowej konstrukcji. Tworzy nową kategorię małych odrzutowców dyspozycyjnych, idealnych do szybkiego przemieszczania się w dowolnym celu. Łączy przeciwstawne cechy: łatwość pilotażu właściwą samolotom ultralekkim z osiągami odrzutowca: prędkością i zasięgiem. Nowatorskie w skali światowej rozwiązania zastosowane w konstrukcji samolotu chronione są 8 patentami uzyskanymi przez firmę Metal-Master, która jest producentem innowacyjnego samolotu.

Źródło informacji: www.flaris.pl

Polska Agencja Prasowa SA

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.