Troje finalistów tegorocznej Nagrody Radia TOK FM im. Anny Laszuk – Portal PR - 24PR
Troje finalistów tegorocznej Nagrody Radia TOK FM im. Anny Laszuk

25.03.2014 Kategoria: Konkursy. Autor: admin

Elżbieta Bieńkowska, Krzysztof Olkowicz i Monika Płatek to finaliści tegorocznej Nagrody Radia TOK FM. Laureata – osobę wyróżniającą się wyjątkowym wpływem na rzeczywistość w 2013 r. – poznamy już 1 kwietnia br. podczas uroczystej gali w Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie.

Nagroda Radia TOK FM dla osobistości, która w wyjątkowy sposób wpłynęła na dyskurs w minionym roku, zostanie przyznana już po raz czwarty. W gronie tegorocznych finalistów znaleźli się:
– wicepremier Elżbieta Bieńkowska, nominowana za „przerwanie obłudnego języka polityki, za wypowiedzi jasne, konkretne i kompetentne”.
– pułkownik Krzysztof Olkowicz, za to, że „zachował się jak człowiek, który żyje w kraju, gdzie prawo działa według zasady dobra i słuszności. Nie zgodził się na pozór prawa i bezduszność”.
– profesor Monika Płatek, która otrzymała nominację „za merytoryczną obronę podstawowych faktów i wartości. Inteligencję i akcentowanie prawdy. Za cierpliwość w walce o prawa człowieka i obiektywny ogląd rzeczywistości, z którą nie boi się dyskutować”.

Wyboru trojga finalistów dokonała Kapituła Nagrody Radia TOK FM spośród 10 nominowanych kandydatów wskazanych w redakcyjnym głosowaniu ze wszystkich propozycji słuchaczy i gości TOK FM. Kapituła składa się z 15 osób – są to: Janina Paradowska, Jacek Żakowski, Dominika Wielowieyska, Jan Wróbel, Tomasz Sekielski, Paweł Moczydłowski, Grzegorz Lewandowski, Halina Radacz, Helena Żakowska-Henzler, Paweł Łuków, Krzysztof Meissner, Danuta Przywara, Katarzyna Szymielewicz, Kamila Ceran oraz Marek Belka.

Wręczenie Nagrody Radia TOK FM im. Anny Laszuk odbędzie się 1 kwietnia 2014 o godz. 19.00 w Muzeum Historii Żydów Polskich.
Autorem tegorocznej statuetki, którą odbierze zwycięzca Nagrody, jest projektant Michał Majewski. Inspiracją do jej powstania była zapowiedź programu „Połączenie” Jakuba Janiszewskiego z TOK FM, w której dziennikarz wyjaśnia, że „sens tworzy tylko odpowiednie połączenie”. Rzeźba przybiera bowiem kształt nadany jej przez odbiorcę – może być sześcianem, w którym litery tworzą słowa, ale też chaotyczną strukturą, która skłania do poszukiwania sensu.
Podczas uroczystej gali wystąpi Andrzej Jagodziński Trio z gościem specjalnym Agnieszką Wilczyńską.

Radio TOK FM przyznaje swoją nagrodę osobie, instytucji lub organizacji za odważne, niekonwencjonalne, niezwykłe działania, dzieła lub wypowiedzi, które w ciągu minionego roku miały istotny wpływ na świadomość społeczną lub wręcz zmieniły polską rzeczywistość. Rok temu Nagrodę im. Anny Laszuk otrzymała Fundacja Panoptykon i Katarzyna Szymielewicz.
Więcej informacji na temat nagrody – na www.tokfm.pl.

Partnerami głównymi wydarzenia są: Raiffeisen POLBANK i KPMG, partnerem jest firma TRIAS, a całość produkuje RUBICON Media.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.