10 przedmiotów, które może zastąpić smartfon – Portal PR - 24PR
10 przedmiotów, które może zastąpić smartfon

14.04.2014 Kategoria: Technologie. Autor: admin

Karta płatnicza, system monitorujący, czy elektroniczny osobisty trener – to tylko niektóre funkcje, które mogą spełniać nowoczesne smartfony. Dzięki swoim funkcjonalnościom i dostępnym aplikacjom, jedno niewielkie urządzenie może zastąpić nawet kilkadziesiąt sprzętów. Firma Huawei prezentuje 10 najbardziej popularnych przedmiotów, z których można zrezygnować, dzięki dostępnym na rynku smartfonom.

1. Sprzęt do pomiarów dla fanów sportu

Smartfon oraz trener osobisty w jednym? Wystarczy ściągnąć jedną z darmowych aplikacji (np. Endomondo lub Nike+ Running), która umożliwi śledzenie naszych wyników podczas wykonywanych ćwiczeń w tym: czasu treningu, liczby spalonych kalorii, pokonanego dystansu itp. Najnowsze aplikacje udostępniają również plany treningowe, funkcje mobilizacji podczas ćwiczenia oraz chwalenia się swoimi osiągnięciami wśród znajomych na portalach społecznościowych.

2. System monitoringu

Jeśli chcemy mieć możliwość zobaczenia, co aktualnie dzieje się w domu, wystarczy zainstalować kamerę internetową i zintegrować ją ze smartfonem (np. HUAWEI Ascend G510). W ten łatwy sposób w każdej chwili możemy zobaczyć, czy w mieszkaniu wszystko jest w porządku (to funkcja szczególnie przydatna dla troskliwych rodziców).
3. Nawigacja

Dzięki nowoczesnym smartfonom możemy zapomnieć o papierowych mapach, czy wpisywaniu długich i skomplikowanych adresów do nawigacji. Wystarczy powiedzieć adres, a smartfon, np. HUAWEI Ascend G526 LTE, dzięki zainstalowanej nawigacji oraz funkcji rozpoznawania mowy pozwoli szybko i bezpiecznie dotrzeć do celu.

4. Karta Płatnicza

Dzięki technologii NFC (Near Field Communication) portfel wypchany gotówką lub kartami kredytowymi możemy zastąpić jednym urządzeniem – smartfonem. Komunikacja bliskiego zasięgu pozwala na bezprzewodową wymianę danych do 20 centymetrów. Dzięki NFC możemy realizować nasze płatności – wystarczy specjalna karta SIM, dostęp do usługi i… przyłożenie  telefonu do terminala płatniczego.

5. Pudełko z paragonami

Paragony przechowywane w tradycyjnym pudełku blakną i mogą stanowić problem w przypadku reklamacji. Smartfon w połączeniu z bezpłatną aplikacją ToCoMoje pozwoli na łatwe archiwizowanie paragonów i pozwoli uniknąć problemów z odszukaniem i odczytaniem  drukowanych dowodów zakupu.

6. Aparat fotograficzny

Dzięki zaawansowanym smartfonom możemy nie tylko robić bardzo dobre zdjęcia, ale, dzięki obróbce, uzyskiwać lepszy efekt końcowy. Aparat wbudowany w Ascend P6, o matrycy 8MP z autofokusem  i przesłonie F2.0 wzbogacony o funkcję macro, pozwala robić piękne ujęcia obiektom położonym w odległości zaledwie 4cm. Co więcej, ten smartfon może zastąpić photoshopa i służyć do poprawiania urody i…nastroju – dzięki funkcji Beauty Enhancement, która
w automatyczny sposób upiększa każdy autoportret.

7. Budzik

Dlaczego smartfon jest lepszy niż tradycyjny budzik? Przede wszystkim dlatego, że możemy sami decydować jaki dźwięk nas budzi – czy będzie to np. śpiew ptaków, czy szum morza. Oprócz budzika zainstalowanego w smartfonach możemy wybrać jedna z aplikacji, np. Budzik (bezpłatnie do pobrania z Google Play) i sami decydować, jak będziemy witać nowy dzień.

8. Odtwarzacz muzyki

Plusem przemawiającym na korzyść słuchania muzyki na smartfonach niewątpliwie jest pojemność pamięci. Np. HUAWEI Ascend P6 jest wyposażony w pamięć wewnętrzną 8GB, którą możemy rozbudować do 32GB na karcie mircoSD, dzięki czemu możemy przechowywać nawet do 10 240 ulubionych utworów muzycznych.

9. CB Radio

Współczesne smartfony za pomocą odpowiedniej aplikacji oraz wbudowanemu nadajnikowi GPS mogą informować kierowców o fotoradarach, zastępując kierowcom CB Radio

10. Pilot do telewizora

To funkcja jeszcze wciąż dla wybranych, ale istnieją aplikacje, dzięki którym możemy zamienić telefon w pilot do telewizora (przykładem jest aplikacja Viera Remote dedykowana telewizorom Panasonic).

– Wraz z rozwojem technologii i pojawiającymi się nowymi aplikacjami smartfony będą zastępowały coraz więcej przedmiotów, z których korzystamy na co dzień. Oprócz karty płatniczej czy mapy, warto pamiętać, że smartfon może także zastąpić…dwa inne telefony. Wiele osób używa dwóch numerów: prywatnego i służbowego, co może wiązać się z pewną niewygodą i koniecznością noszenia ze sobą dwóch urządzeń. Dzięki smartfonowi z funkcją Dual-SIM, takim jak np. Huawei Ascend G525, możemy wygodnie korzystać z obu numerów za pomocą jednego urządzenia – powiedział Dariusz Marnic, Marketing Manager Huawei Polska.

Huawei Device

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.