Business Garden Wrocław z pozwoleniem na budowę – Portal PR - 24PR
Business Garden Wrocław z pozwoleniem na budowę

02.04.2014 Kategoria: NIERUCHOMOŚCI. Autor: admin

Spółka SwedeCenter uzyskała pozwolenie na budowę kompleksu biurowego Business Garden Wrocław. Realizacja projektu rozpocznie się jeszcze w tym roku. W ramach pierwszego etapu inwestycji powstaną trzy budynki o łącznej powierzchni 37 tysięcy metrów kwadratowych. Projekt położony przy ulicy Legnickiej w dzielnicy Fabryczna, jest pierwszym projektem biurowym realizowanym przez SwedeCenter  we Wrocławiu i trzecim kompleksem Business Garden w Polsce.

Business Garden Wrocław docelowo będzie oferować ponad 110 000 metrów kwadratowych powierzchni najmu i składać się będzie z ośmiu budynków biurowych oraz hotelu. Otrzymane pozwolenie na budowę dotyczy całej inwestycji, niemniej jednak, realizacja kompleksu będzie przebiegać etapowo. W pierwszej kolejności zostaną wzniesione trzy budynki biurowe położone od strony ulicy Jaworskiej o całkowitej powierzchni najmu 37 tysięcy metrów kwadratowych wraz z infrastrukturą.

Kompleks biurowy, zaprojektowany przez architektów z pracowni APA Wojciechowski, wyróżniają optymalnie rozplanowane powierzchnie pięter oraz nieprzekraczający 3,5% współczynnik powierzchni wspólnych. Atrakcyjność projektu podnosi obecność wewnętrznego ogrodu z centralnie usytuowanym pawilonem restauracyjnym, a także szereg planowanych udogodnień dla najemców na terenie kompleksu. W ogrodzie przewidziano strefy pracy i odpoczynku dla pracowników. Powstaną tu między innymi boiska do gry w koszykówkę  i miejsca z publicznym dostępem do Wi-Fi.

Business Garden Wrocław - widok z lotu ptaka (II)

Business Garden Wrocław został precertyfikowany na poziomie LEED Gold. Budynki charakteryzować będzie wysoka jakość materiałów wykończeniowych, zastosowanie technologii redukujących zużycie zasobów naturalnych, energooszczędnych rozwiązań oraz systemów kontrolujących jakość powietrza i dostęp naturalnego światła.

Park biznesowy powstanie przy ulicy Legnickiej, w sąsiedztwie największego centrum handlowo-rozrywkowego na Dolnym Śląsku i bliskiej odległości od centrum Wrocławia. W bezpośrednim sąsiedztwie projektu znajduje się także stacja kolejowa Mikołajów i liczne przystanki komunikacji miejskiej.

Inwestorem i deweloper Business Garden Wrocław jest firma SwedeCenter, należąca do Grupy Inter IKEA. Wrocławski kompleks jest trzecim projektem realizowanym przez firmę pod marką Business Garden w Polsce. Pod koniec 2012 roku ukończono pierwszy etap Business Garden Warszawa, natomiast na początku 2015 roku zostanie oddany pierwszy etap Business Garden Poznań.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.