El Padre zrealizowało grę miejską „Misja Dworzec” – Portal PR - 24PR
El Padre zrealizowało grę miejską „Misja Dworzec”

03.04.2014 Kategoria: Agencje reklamowe. Autor: admin

29 marca w Krakowie odbyła się gra miejska z okazji otwarcia nowego dworca kolejowego. Kilkadziesiąt kilkuosobowych zespołów, ruszyło w przestrzeń Krakowa z nietypowym zadaniem: uratować przyszłość.

Zabawa rozpoczęła się już kilka dni wcześniej. Każdy chętny mógł wziąć udział w etapie internetowym, który był sprawdzianem wiedzy i umiejętności przed właściwą grą terenową. Pierwsze zadanie ogłoszone zostało 21 marca, a kolejne o tej samej porze przez następnych 6 dni.

Po zmaganiach etapu internetowego gracze rozpoczęli właściwą zabawę pod starym budynkiem dworca kolejowego przy kiosku informacyjnym PKP. Wykonanie zadania wstępnego pozwoliło na odebranie karty startowej ze szczegółami misji.

Okazało się, że zadanie ratowania przyszłości wymaga odnalezienia bram czasoprzestrzennych, w których można spotkać osoby z różnych czasów – także z przyszłości. Gracze spotkali na swej drodze zarówno osoby znane z przeszłości jak np. Mikołaja Kopernika, Królową Bonę czy znudzonego swą Lokomotywą Juliana Tuwima, ale też z przyszłości jak np. wolontariuszkę Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Krakowie w 2022 roku.

W finale zabawy zwyciężył zespół o nazwie M01 w składzie: Kasia Spałek, Piotr Rząsa, Adam Dziadek, Mateusz Rymar, który zdobył najwięcej punktów w etapie terenowym, wpisał uzyskany przez siebie kod reparacyjny urządzenia czasoprzestrzennego i przywracając jego działanie do normalnego stanu uwolnił podróżnika z przyszłości umożliwiając mu wykonanie jego zadania.

W trakcie gry na terenie nowego dworca – przy globusie odbywały się konkursy i quizy dla podróżnych i przechodniów.

Był to II etap działań promocyjnych związanych z otwarciem nowego dworca kolejowego Kraków Główny, a prowadzone działania obejmowały również promocję w stacjach radiowych, Internecie, prasie oraz outdoorze. Projekt został pozyskany w przetargu publicznym.

El Padre

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.