Emmerson Realty S.A. rozwija sprzedaż na rynku pierwotnym – Portal PR - 24PR
Emmerson Realty S.A. rozwija sprzedaż na rynku pierwotnym

02.04.2014 Kategoria: NIERUCHOMOŚCI, Wieści za spółek. Autor: admin

Emmerson Realty S.A. – spółka notowana na NewConnect,   jedna z największych i najbardziej znanych firm działających na rynku nieruchomości w Polsce – w ramach umowy na wyłączność pozyskała do sprzedaży kolejną inwestycję mieszkaniową. Udział rynku pierwotnego w sprzedaży firmy systematycznie rośnie. 

W dniu 25 marca 2014 r. została podpisana umowa pośrednictwa w sprzedaży na wyłączność inwestycji Villa Racławicka, zrealizowanej przez DB Investments Sp. z o.o. przy ul. Bohdanowicza 21 na warszawskiej Ochocie. W ofercie jest ponad gotowych 30 mieszkań w standardzie deweloperskim, w zrealizowanym budynku. Mieszkania dostępne są w metrażach od 45 do 138 m kw., wszystkie z balkonami. Ceny zaczynają się już od 420 tys. zł i 7,5 tys. zł/ m kw. Garaże oferowane są w cenie 39 tys. zł. komórki lokatorskie – 4 tys. zł/ mkw. Emmerson Realty S.A. uruchamia biuro sprzedaży na terenie inwestycji 2 kwietnia br.

W 2013 r. grupa kapitałowa Emmerson Realty S.A. osiągnęła przychody w wysokości ok. 22 mln zł. Tak duża skala przychodów grupy kapitałowej, w tym jednostki dominującej, sytuuje nas w gronie największych podmiotów działających na rynku nieruchomości. Grupa Emmerson Realty S.A. jest jednym z liderów na tym rynku.

W 2013 roku  Emmerson Realty S.A. łącznie na rynku pierwotnym oraz wtórnym (strona podażowa)  pośredniczyła w sprzedaży nieruchomości o wartości ponad 256 mln zł, zaś w kupnie (strona popytowa) – ponad 133 mln zł. Łączna liczba transakcji wyniosła ponad 820. Przeciętna wartość nieruchomości mieszkaniowych, będących przedmiotem transakcji w Emmerson Realty S.A. w 2013 r. wyniosła  ok. 470 tys. tys. zł. Udział rynku pierwotnego w przychodach spółki w 2013 r. wyniósł już prawie 20 %.

„W latach 2004-2008, czyli w okresie największego boomu na mieszkania, dział rynku pierwotnego był prawdziwą lokomotywą rozwoju naszej firmy. Skomercjalizowaliśmy wówczas z sukcesem kilkadziesiąt inwestycji na terenie całego kraju. Rosnący udział rynku pierwotnego w naszej sprzedaży jest nie tylko rezultatem powrotu lepszej koniunktury w tym sektorze, ale również odpowiednich działań z naszej strony. Mając wieloletnie doświadczenie na tym polu, wsparte wiedzą i umiejętnościami, potrafimy przygotować ofertę dla deweloperów i wyspecjalizowane zespoły sprzedażowe oraz z powodzeniem komecjalizować inwestycje ” –  mówi Rafał Ignaszewski, Prezes Zarządu Emmerson Realty S.A.

Emmerson Realty S.A.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.