Finałowa Gala Plebiscytu „Rak. To się leczy!” 2013 – Portal PR - 24PR
Finałowa Gala Plebiscytu „Rak. To się leczy!” 2013

01.04.2014 Kategoria: Kampania. Autor: admin

3 kwietnia 2014 r. w Teatrze Capitol w Warszawie odbędzie się wielka Gala „Rak. To się leczy!”. Podczas uroczystości poznamy zwycięzców internetowego Plebiscytu, którego celem jest wyłonienie i nagrodzenie najlepszych praktyk w onkologii minionego roku. Wieczór uświetni występ młodych artystów znanych z programu „The Voice of Poland” oraz Margaret. Gospodarzem wydarzenia będzie Tomasz Kammel.

Pozytywne przykłady walki z rakiem, oddziały onkologiczne przyjazne pacjentom oraz artyści wspierający akcję „Rak. To się leczy!” – tego z pewnością nie zabraknie podczas wielkiej Gali, która odbędzie się 3 kwietnia br. w warszawskim Teatrze Capitol. Podczas uroczystości ogłoszeni zostaną zwycięzcy Plebiscytu w 5 kategoriach:

  • „Człowiek  najbardziej zaangażowany w walkę z rakiem w roku 2013”
  •  „Oddział/szpital onkologiczny  najbardziej przyjazny pacjentom w roku 2013”
  • „Człowiek niosący  nadzieję”
  • „Akcja lub   kampania na rzecz walki z rakiem roku 2013”
  • „Dziennikarz najbardziej  zaangażowany w edukację onkologiczną w roku 2013” .

Nominacje do poszczególnych kategorii przyznawali internauci, oni także wybierali swoich faworytów w 3 kategoriach – za pośrednictwem strony www.rak.tosieleczy.pl. W pozostałych 2 kategoriach (dziennikarz i kampania) laureatów wybierze Kapituła na specjalnym posiedzeniu.

Do tegorocznego Plebiscytu zgłoszono ponad 260 nominacji, a na półfinalistów w 3 kategoriach oddano prawie 12 tys. głosów. To świadczy to o dużym zainteresowaniu akcją. – Liczby te potwierdzają, że w Polsce jest wiele ośrodków oraz ludzi, którzy poprzez swoje działanie i afirmację życia pokazują, że „rak – to się leczy”. Organizując ten Plebiscyt chcemy ich pokazać i nagrodzić, bo z pewnością na to zasługują – zapewnia Marta Pokutycka-Mądrala, Dyrektor ds. Komunikacji Korporacyjnej w ING Życie, współorganizatora Plebiscytu.

A jak przyznają eksperci oraz sami pacjenci, pokazanie takich pozytywnych przykładów ma ogromne znaczenie w procesie leczenia.  – Wsparcie i przykłady ludzi, którzy pokonali raka, nieraz pomogły innym chorym. To daje motywację i siłę do walki,  bez której trudno pokonać tę chorobę – przekonuje Jacek Gugulski z Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych.Poprzez tę kampanię i nasze działania chcemy odczarować stereotypy dotyczące raka jako choroby nieuleczalnej. Obecnie rak z choroby śmiertelnej staje się chorobą przewlekłą. Podstawowym warunkiem jest jej wczesne zdiagnozowanie i natychmiastowe podjęcie leczenia – dodaje.

Muzyczną atrakcją wieczoru będzie występ młodych muzyków znanych z programu „The Voice of Poland”. W śród nich: Kasia Dereń, Aro Kłusowski, Michał Sobierajski, Ernest Staniaszek, a także podbijająca europejskie listy przebojów Margaret. Wokalistom towarzyszyć będzie zespół muzyczny pod okiem trenera „The Voice of Poland” Aleksandra Milwiw-Barona. Na gali będzie także Henryk Sawka – rysownik, ambasador kampanii. Jego humorystyczne rysunki towarzyszą drugiej odsłownie „Rak. To się leczy!”.

Na gali obecni będą m.in. przedstawiciele środowisk medycznych, naukowych, organizacji pacjenckich, a także firm odpowiedzialnych społecznie. Nie zabraknie też organizacji i instytucji, które wspierają chorych oraz swoim działaniem promują profilaktykę nowotworową. – Chcemy, aby ten wieczór był także okazją do nawiązania kontaktów oraz współpracy między instytucjami i osobami,  które działają na rzecz walki z rakiem. Często takie spotkania owocują długoletnią współpracą na rzecz potrzebujących. Mamy nadzieję, że tym razem tak będzie – mówi Alicja Zakrzewska, rzecznik kampanii „Rak. To się leczy!”.

Współorganizatorem Plebiscytu „Rak. To się leczy!” jest ING Życie (Partner Strategiczny), Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych oraz Dziennikarski Klub Promocji Zdrowia. Partnerami wydarzenia są firmy: Pharmaceris, Nestle Health Science, Adrian, Press Glass, Lilly, Oknoplast, DOZ.pl i LOT.

www.rak.tosieleczy.pl

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.