Łódzkie odmienione na medal – Portal PR - 24PR
Łódzkie odmienione na medal

10.04.2014 Kategoria: Samorząd. Autor: admin

Województwo Łódzkie zostało laureatem prestiżowej nagrody TransformAwards przyznawanej za tzw. rebrending czyli zmianę wizerunku marki. Region razem z agencją BNA, która stworzyła nową identyfikację wizualną, znalazł się na trzecim miejscu w kategorii „Najlepsza identyfikacja wizualna w sektorze publicznym”.

TransformAwards przyznawane są dla uhonorowania najlepszych praktyk w korporacyjnym, produktowym i globalnym rebrandingu. Nagroda dla łódzkiego wiąże się z przyjętą przez województwo nową strategią marki opierającą się na podkreślaniu różnorodności regionu i wykorzystywaniu go w promocji. Przypomnijmy, że nasz region jest pierwszym w Polsce, który zdecydował się na taką zmianę identyfikacji wizerunkowej.

Naszym wyzwaniem było stworzenie wizji i roli takiej marki „Łódzkie”, która byłaby atrakcyjna dla całego regionu – miast i miasteczek, które się z Łódzkim w ogóle nie utożsamiały. Mieliśmy pomysł, żeby zaproponować nową rolę dla województwa i marszałka – jako ambasadora marki – mówi Mariusz Przybył, partner zarządzający i dyrektor strategiczny BNA.
Wspaniała wiadomość – cieszy się Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego. – Zostaliśmy docenieni przez fachowców, a to oznacza, że kierunek strategii został obrany właściwy i możemy liczyć na profity wynikające z dobrej promocji regionu.

W tym roku nagrody przyznane zostały po raz piąty. Ich pomysłodawcą jest brytyjski magazyn Communicate. TransformAwards zyskały opinię wiodących europejskich nagród w dziedzinie transformacji marki.

Wydział Informacji i Komunikacji Społecznej

Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.