Nowa inwestycja fabryki Michelin Polska S.A. w Olsztynie – Portal PR - 24PR
Nowa inwestycja fabryki Michelin Polska S.A. w Olsztynie

14.04.2014 Kategoria: Wieści za spółek. Autor: admin

Dzisiaj w Olsztynie z udziałem Janusza Piechocińskiego, Wicepremiera , Ministra Gospodarki dokonano uroczystej inauguracji nowej inwestycji w Zakładzie Opon Rolniczych Michelin Polska S.A., podczas której została podpisana umowa o udzielenie pomocy publicznej pomiędzy Ministrem Gospodarki a Michelin Polska S.A.

O inwestycji

Inwestor szacuje, że w wyniku realizacji inwestycji wielkość zatrudnienia w jej otoczeniu wyniesie ok. 200 osób. Liczba firm współpracujących z Michelin w samym Olsztynie wynosi 383. W skali kraju jest to kilka tysięcy podmiotów. Szacowane nakłady inwestycyjne wyniosą ok. 414 mln zł. W ramach inwestycji planowana jest rozbudowa zakładu w Olsztynie, w którym produkowane będą nowej generacji opony do pojazdów rolniczych. Inwestycja będzie obejmować zakup nowoczesnych maszyn do produkcji opon przy wykorzystaniu nowej technologii, która umożliwi korzystanie z opon przy zredukowanym ciśnieniu, co przełoży się na ograniczenie zużycia bieżnika i powierzchni jezdnej.

W związku z realizowaną inwestycją Michelin Polska S.A. korzystać będzie z dotacji na koszty inwestycji w ramach Programu wspierania inwestycji o istotnym znaczeniu dla gospodarki polskiej na lata 2011 – 2020. Planowana wysokość wsparcia to 30,3 mln zł w latach 2014-2018.

Społeczna odpowiedzialność

Michelin Polska S.A. współpracuje z 3 uczelniami wyższymi: Uniwersytetem Warmii i Mazur w Olsztynie, Politechniką Warszawską i Politechniką Gdańską. W każdej z tych uczelni ma swoich „ambasadorów”, którzy służą innym studentom pomocą i wiedzą o firmie. Ponadto Michelin organizuje dla studentów praktyki studenckie(kilkadziesiąt studentów rocznie), wspiera konkursy uczelniane, uczestniczy w targach pracy.

W ramach dalszej planowanej współpracy i wymiany doświadczeń firma zaoferuje studentom m.in. wykłady dotyczące procesu produkcji oraz wizytacje zakładu produkcyjnego w ramach dni otwartych.

O grupie

Grupa Michelin jest jednym z największych na świecie producentów opon do różnego typu pojazdów: samochodów osobowych, ciężarówek, maszyn rolniczych, samolotów, rowerów oraz opon przemysłowych. W 2012 r. grupa osiągnęła przychody na poziomie 21,5 mld USD, a zatrudnienie w posiadanych 69 fabrykach na świecie wyniosło pond 113 tys. osób.

Michelin w Polsce

Spółka zatrudnia w Polsce ponad 4200 pracowników, a obroty grupy w 2012 r. wyniosły 4,8 mld zł.

 

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.